user
e
sv

iPhone’un bu özelliği, arama kalitesini ikiye katlıyor!

130 okunma — 04 Nisan 2023 13:54
iPhone için Voice Isolation nasıl kullanılır? Yeni özellik, iOS 16.4 ile telefon aramalarında da kullanılabilir olacak.

Apple, her geçen gün kullanıcılara daha fazla özellik sunuyor. Geçtiğimiz hafta erişime açılan iOS 16.4 geliştirici betası ise dikkat çeken güvenlik düzeltmeleri içeriyor. Buna ek olarak, Ses İzolasyonu (Voice Isolation) ise artık telefon aramalarında da yer alacak.

iPhone için Voice Isolation nasıl kullanılır?

Apple, iOS 16.4 ile birtakım dikkat çeken özellikler sunuyor. Bunlardan biri de telefon görüşmelerinde arka plan gürültüsünü engelleyen Ses Yalıtımı (Voice Isolation) adlı yenilik oldu. Daha önce WhatsApp gibi uygulamalar aracılığıyla VoIP aramalarında kullanılabilen Voice Isolation, artık telefon aramalarında etkinleştirilebilecek.

iPhone SE (2020) ve daha yeni modeller için erişime açılan iOS 16.4 geliştirici sürümü, kullanıcılara heyecan verici yenilikler sunuyor. Apple’ın açıklamasına göre Voice Isolation, iPhone sahipleri arasındaki hücresel aramalarda kullanılabilecek.

Yeni özelliğin Ayarlar menüsünde bulunmadığını hatırlatmak gerekiyor. iOS 16.4’ü yükledikten sonra Voice Isolation’ı kullanmak isterseniz, telefon görüşmesi sırasında Kontrol Merkezine erişmelisiniz. Ardından, ekranın sağ üst köşesinden aşağı kaydırarak menüüyü açmalısınız. Burada yer alan Mikrofon Modu’na dokunmalı ve Voice Isolation’ı seçmelisiniz.

Özelliğin aktif edilmesinin ardından, gelecekteki aramalarda da etkin kalacağını belirtmek gerekiyor. Ancak Mikrofon Modu menüsünde arama kalitesini tekrar Standart’a getirebilirsiniz.

Ses Yalıtımı’na ek olarak iOS 16.4’te web uygulamaları için anlık bildirimler, yeni emojiler, yenilenmiş Podcasts uygulaması ve Apple HomeKit hata düzeltmeleri bulunuyor. Daha fazla ayrıntı için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli