user
e
sv

Asus ROG Phone 7, beklenenden çok daha erken çıkabilir

174 okunma — 27 Mart 2023 08:23
Asus’un yeni akıllı telefon serisi, beklenen tarihten daha erken karşımıza çıkabilir. İşte ROG Phone 7 serisiyle ilgili son dakika bilgileri.

Bu ilkbaharda en iyi oyun telefonlarından birine sahip olmak istiyorsanız, ROG Phone 6 Pro ve Sony Xperia 1 IV gibi seçenekler arasında karar vermeden önce birkaç hafta daha beklemek iyi bir fikir olabilir.

Çünkü Asus, yeni mobil güçlü cihazını geçen yıla göre önemli ölçüde daha erken tarihte açıklamaya hazırlanıyor. Eğer bir hatırlatmaya ihtiyacınız varsa, tamamen modern ve tamamen göz alıcı ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro, Temmuz 2022’de duyurulmuş ve dünya genelinde seçili bölgelerde ticari olarak piyasaya sürülmüştü.

Ancak 2021’de ROG Phone 5, ROG Phone 5 Pro ve ROG Phone 5 Ultimate Mart ayında duyurulmuştu ve son zamanlardaki birçok söylentinin aksine, Asus bu yıl bu lansman takvimine daha yakın olmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Asus ROG Phone 7, beklenenden çok daha erken çıkabilir

Şirketin bugün onayladığı gibi, yeni ROG Phone 7 “Legend” 13 Nisan’da tamamen ve resmen detaylandırılacak. Asus, bu kuşkusuz süper gelişmiş cihazın kimliğini ve adını gizlemeye çalışmıyor, ancak gelecek ay kaç farklı varyantın sergileneceği tam olarak görülmeye devam ediyor.

Eylül ayında duyurulan ve Ekim 2022’de piyasaya sürülen MediaTek Dimensity ile güçlendirilen ROG Phone 6D, “normal” ROG Phone 7‘nin tanıtımıyla birlikte doğrudan bir devam modeli alacak ve tabii ki bu bahar tüm dikkatleri üzerine çekecek bir Pro modeli de bekleniyor.

İlginç bir şekilde, ROG Phone 7 ve ROG Phone 7D, Qualcomm/MediaTek yolu yerine Snapdragon 8 Gen 2 işlemciyi paylaşacakları tahmin ediliyor ve tarih, ROG Phone 7 Pro’nun hardcore oyun dostu kardeşlerinden daha fazla depolama ve bellek sunarken, dışarıdan benzer görünüme sahip olması ve diğer iç bileşenleri paylaşması gerektiğini gösteriyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/asus-rog-phone-7-beklenenden-cok-daha-erken-cikabilir-6420228236ca470ad83febb0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli