user
e
sv

Apple yöneticileri VR başlığını denedi! Ne zaman çıkacak?

292 okunma — 27 Mart 2023 00:21
Son çıkan haberlere göre Apple, sanal gerçeklik başlığı için 100 kişilik yönetim ekibine özel bir etkinlik yaptı.

Bugün ortaya çıkan haberlere göre Apple, önümüzdeki haziran ayında tanıtılması beklenen sanal gerçeklik başlığı için şirket yöneticilerine Apple Park’ta özel bir etkinlik düzenledi. Bu toplantının amacı ise cihazın üst düzey yöneticiler tarafından benimsenmesini sağlamak ve ürünün gerçekten iyi olduğuna dair ikna etmekti. İşte detaylar…

Apple, sanal gerçeklik başlığı için kritik adımı attı!

Apple, WWDC 23’ten aylar önce Apple Park Steve Jobs Tiyatrosu’nda düzenlenen bir toplantıda üst düzey 100 yöneticisini bir araya getirdi. Bloomberg tarafından yayınlanan Power On bültenine göre, toplantı üst düzey yöneticileri önceden harekete geçirmek için tasarlanan bir ana kilometre taşıydı.

Yıllar içerisinde henüz geliştirme süreci devam ederken bazı üst düzey yöneticiler bu başlığı görmüş olsa da bu daha çok küçük ölçekli ve tamamen oluşmamış ürünlerin sunumlarıydı. Steve Jobs Tiyatrosu’nda gerçekleştirilen toplantı ise katılımcılar tarafından göz alıcı ve heyecan verici olarak nitelendirilen bir etkinlik niteliğindeydi.

Ancak ürünün tasarımındaki bazı sorunlu alanlar, özellikle de ürünün 3.000 dolarlık fiyat etiketi ve harici bir bataryanın kullanımı, test edenlerin rahatsızlık duyduğu ve birkaç saatte bir değiştirilmesi gereken bir pil ile ilgili olarak, başlangıçta iyi bir performans sergilemeyeceği beklentileri yarattı. Belirgin özellikli uygulamaların olmaması ve sınırlı medya içeriği de endişe yaratan diğer konular arasında yer alıyor.

Apple’ın endüstriyel tasarım ekibinin ise daha geleneksel bir başlık yerine artırılmış gerçeklik gözlüklerini çıkarmayı tercih ettiği söyleniyor. Ancak günün sonunda ürünün piyasaya sürülmesi için yönetim kaygıları giderildi ve kabul edildi. Ayrıca şirketin CEO’su Tim Cook tarafından da onaylandı. Ürün ne durumda olursa olsun alıcısı olacağı ve Apple’ın piyasadaki lider konumunu sürdüreceği düşünülüyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/apple-sanal-gerceklik-basligi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli