user
e
sv

Katlanabilir telefon piyasasına yeni soluk: Samsung Tri-Fold

184 okunma — 25 Mart 2023 09:43
CES 2023 fuarında sergilenen Samsung Tri-Fold modelinin bazı teknik özellikleri sızdırıldı. İşte detaylar...

2021 yılında üç kez katlanabilen akıllı telefon için patent başvurusu yapan Samsung, nihayet yeni modeli tanıtmak için hazırlıklarını tamamladı. Samsung Tri-Fold modelinin bazı teknik özellikleri sızdırıldı. İşte detaylar…

Samsung Tri-Fold modeli 2023 yılında tanıtılacak

İlk olarak 2008 yılında Nokia tarafından tanıtılan katlanabilir telefon konsepti, günümüzde Samsung ve Huawei başta olmak üzere birçok firma tarafından üretiliyor. Katlanabilir telefon piyasasına yeni bir soluk getirmek isteyen Samsung, CES 2023 fuarında sergilediği modeli bu yıl kullanıcılar ile buluşturacak.

Samsung Tri-Fold modeli 2023 yılında tanıtılacak

Samsung tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi’ne (WIPO) 26 Mart 2021’de yapılan patent başvurusu Geçtiğimiz yıllarda sızdırıldı. “Pili elektronik cihazda paylaşma yöntemi” başlığı ile yapılan başvuru, 72 sayfalık dökümandan oluşuyor.

Uzunca bir süredir iddialarla ve sızıntılarla gündemden düşmeyen Huawei Mate X3 modeli tanıtıldı. İşte ayrıntılar!

Yapılan başvuruyu inceleyen LetsGoDigital ekibi, Samsung’un ters kablosuz şarj teknolojisine sahip iki kez katlanan telefon üzerinde çalıştığını tespit etti. İlk olarak Galaxy S serisi ve Note serisi cihazlarda karşımıza çıkan ters kablosuz şarj, kullanıcıların akıllı telefonlarını powerbank olarak kullanmasına imkan tanıyor.

Yeni model, Samsung Display tarafından ocak ayında CES’te sergilenen birkaç konsepte benzer şekilde çift menteşeli ve üç parçalı katlanabilir olacak. Yeni modelde Snapdragon 8 Gen 2 işlemciye yer verileceği tahmin ediliyor. Snapdragon 8 Gen 2, bir adet 3.2GHz Cortex-X2, üç adet 2.8GHz Cortex-A710 ve dört adet Cortex-A510 çekirdeğine sahip.

Kaynak : https://shiftdelete.net/samsung-tri-fold-modeli-2023-yilinda-tanitilacak
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli