user
e
sv

iPhone 15 Pro Max, şimdiye kadar ki en ince akıllı telefon çerçevesine sahip telefon olabilir

191 okunma — 21 Mart 2023 11:32
Akıllı telefon meraklılarının heyecanla bekledikleri yeni iPhone modelinden her geçen gün daha güzel haberler gelmeye devam ediyor.

Apple, son yıllarda telefonlarının çerçevelerini inceltmek konusunda oldukça kararlı. Şimdi ise, Apple’ın yeni iPhone 15 Pro Max‘in ultra ince çerçeveli bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. İddia, önde gelen bir sızıntı uzmanı olan Ice Universe tarafından ortaya atıldı.

Ice Universe‘a göre, Apple’ın yakında çıkacak olan amiral gemisi akıllı telefonu sadece 1,55 mm inceliğinde çerçevelere sahip olacak. Bu, mevcut iPhone 14 Pro Max’in 2,17 mm olan çerçevelerine göre önemli bir azalma anlamına geliyor. Bu özellik, şu anki en ince çerçevelere sahip Xiaomi 13‘ün 1,81 mm çerçevelerinden daha ince olacak. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Galaxy 22 ve S23’ün çerçeveleri yaklaşık 1,95 mm olarak ölçülüyor.

iPhone 15 Pro Max, şimdiye kadar ki en ince akıllı telefon çerçevesine sahip telefon olabilir

Bu, kesinlikle ilginç bir yükseltme ancak gerçekten “ultra ince” çerçevelere sahip olmak için endişelenmeli misiniz? Bu tamamen kişisel bir tercih meselesidir. Bazıları, mevcut iPhone modellerinin yeterince ince çerçevelere sahip olduğunu ve daha fazla bir azaltmanın kullanıcı deneyimini gerçekten etkilemeyeceğini savunabilir.

Ice Universe, özellikle Pro Max modelinden bahsederken, yakın zamanda sızdırılan görsellere göre daha ince çerçevelere sahip iPhone 15 Pro’nun da olacağını söylüyor. İki telefon da merkezi bir pil şeklinde delikle birlikte Dinamik Ada tasarımını kullanmaya devam edecek. Ayrıca, tasarımın standart iPhone 15 ve 15 Plus’a da uyarlanabileceği söyleniyor. Ancak bu modellerde, ProMotion ve AOD özellikleri olmayacak.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/iphone-15-pro-max-simdiye-kadar-ki-en-ince-akilli-telefon-cercevesine-sahip-telefon-olabilir-64195525da510949cb3fe469
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli