user
e
sv

Huawei Mate X3’ten ilk tasarım bilgileri geldi!

205 okunma — 17 Mart 2023 08:54
Huawei Mate X3 katlanabilir telefondan yeni tasarım bilgileri geldi. Paylaşım yapan şirket, cihazı 23 Mart'ta duyuracak.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’in katlanabilir telefon Mate X3 ve P60’ı aynı anda tanıtacağını öğrendik. 23 Mart tarihinde tanıtılacak olan cihazlardan yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Öyle ki katlanabilir telefon piyasasına ilk giren şirketlerden biri olan Huawei, yeni katlanabilir cihazında tasarım anlamında iyi işler deniyor. İşte haberin detayları…

Huawei Mate X3 tasarımı ortaya çıktı!

Şirket tarafından paylaşılan, Huawei Mate X3 katlanabilir akıllı telefonunun tanıtım görselinde “kanat kadar hafif, kaya kadar sağlam” metni yer alıyor. Bu da cihazın daha ince ve hafif bir gövdeye sahip olacağını gösteriyor.

Huawei mate x3

Ayrıca paylaşımda, akıllı telefonun geçen yıl piyasaya sürülen amiral gemisi Huawei Mate 50’de kullanılan yüksek mukavemetli, düşmeye dayanıklı bir panel olan Kunlun cam kullanılacağı da yer alıyor. Şirket, Kunlun camın düşme direncinde 10 kat artışa sahip olduğunu ve bunun da darbe direnci açısından kaya gibi sağlam bir etki sağlayabildiğini söylüyor.

Bugün Huawei tarafından paylaşılan posterde Watch Ultimate modelinin uydu bağlantısıyla geleceği ve tanıtım tarihi resmileşti.

Huawei Mate X3 tanıtılmadan önce bazı sızıntılar da ortaya çıktı. Öyle ki Huawei’in yakın zamanda tanıttığı uydu iletişimi teknolojisinin bu katlanabilir cihazda yer alması bekleniyor. İşlemci olarak Snapdragon 8 Plus Gen 1 kullanacak olan cihaz HarmonyOS 3.0 ile gelecek. 2K geniş ekran bulunduracak cihazın iç ekranında herhangi bir çentik bulunmuyor. Dış ekranda ise tek bir delik olması bekleniyor.

Huawei P60 serisi ise üç ayrı telefondan oluşuyor. P60, P60 Pro ve P60 Ultra olarak tanıtılacak cihazların tamamında 4G bağlantısı olacak. Pro modeli Snapdragon 8 Gen 2 kullanırken, düz model Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci sunacak. Serideki diğer telefon P60 Pro için ise işlemci detayları henüz belli değil. Ek olarak henüz fiyat bilgisinin olmadığını da belirtelim.

Kaynak : https://shiftdelete.net/huawei-mate-x3-ilk-bilgile
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli