user
e
sv

Google tatlıyı seviyor: Android 15’in kod adı ortaya çıktı!

183 okunma — 06 Mart 2023 15:06
Sektörde sızıntılarıyla bilinen Mishaal Rahman, 2024 yılında çıkış yapacak yeni sürümün kod adının ''Vanilla Ice Cream'' olacağını söyledi.

Önümüzdeki aylarda düzenlenecek Google I/O 2023 konferansında tanıtılması beklenen Android 14 için geri sayım başladı. Google, geçtiğimiz ay yaklaşan yapının ilk geliştirici sürümünü yayınlarken, diğer taraftan önümüzdeki sene tanıtılması planlanan Android 15 için de ilk bilgiler gelmeye başladı. Hatta yeni sürümün tatlı ismi belli oldu.

Android 15’in kod adı ‘Vanilla Ice Cream’ olacak

Önümüzdeki aylarda tanıtılacak Android 14’ün kod adı Upside Down Cake olarak belirlendi. Bu noktada ilk geliştirici sürümü yayınlandı ve kısacası Google cephesindeki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Diğer taraftan önümüzdeki sene kullanıcıların karşısına çıkacak Android 15 için de ilk sızıntılar gelmeye başladı.

Android 15'in kod adı 'Vanilla Ice Cream' olacak
Android 15’in kod adı ‘Vanilla Ice Cream’ olacak

Google uzunca bir süredir Android sürümlerinde tatlı isimlerini tercih ediyor ve görünüşe göre bu durum Android 15 ile de devam edecek. Buna göre sektörde sızıntılarıyla bilinen Mishaal Rahman, 2024 yılında çıkış yapacak yeni sürümün kod adının ”Vanilla Ice Cream” olacağını paylaştığı görsellerle gözler önüne serdi.

Yükselmeye devam eden Android dünyası, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ile birlikte zirveye çıkıyor. İşte ayrıntılar…

Tradefed kodlarında tatlı ismi ortaya çıkan Android 15’in kullanıcılara neler sunacağıyla ilgili herhangi bir detay yok. Bilindiği üzere henüz Android 14 hakkında bile geliştirici sürümü haricinde çok fazla bilgi yok. Bu nedenle kullanıcıların uzunca bir süre daha beklemesi gerekebilir.

Kaynak : https://shiftdelete.net/google-android-15-kod-adi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli