user
e
sv

Apple ve Xiaomi rekabeti kızışmaya başladı! İşte son durum

181 okunma — 05 Mart 2023 22:26
Akıllı telefon sektöründeki rekabet her geçen gün artıyor. Son bilgiler Apple ve Xiaomi arasındaki dikkat çekici rekabeti ortaya çıkardı. Peki tabloaa son durum ne? İşte tüm detaylar.

Apple ve Xiaomi oldukça çekişmeli bir geçmişe sahip. Büyük rekabet içerisinde olan bu iki şirket, tüketicileri kendi tarafına çekmek için oldukça gayret gösteriyorlar. Bunun yanı sıra son ortaya çıkan bilgiler ile Apple ve Xiaomi markasının akıllı telefon pazar payları da belli oldu. Tabloya gelin birlikte göz atalım.

Apple, artık Xiaomi’den daha büyük pazar payına sahip

Statcounter isimli güvenilir endüstri araştırma firmasına göre Apple, büyük rakibi Xiaomi markasını geride bıraktı. Asya pazarını ele alan bu tablo, Samsung markasının %22,25 pazar payıyla liderliği elinde tuttuğunu, Apple’ın %17,15 ile ikinciliği ve Xiaomi’nin %16,19 ile üçüncülüğü tuttuğunu ortaya çıkardı.

Apple, rakiplerini geçmek için son zamanlarda büyük gayretler gösteriyordu. Xiaomi’yi geçen Cupertino merkezli teknoloji devi, bu son tablo ile gayretlerinin karşılığını almış gibi gözüküyor.

Apple ve Xiaomi rekabeti
Apple (sol) ve Xiaomi (sağ) logoları. 

Listenin devamında ise sırasıyla Oppo ve Vivo geliyor. Bu markalar da son akıllı telefon modelleri sayesinde artan pazar payına sahip oldular. Özellikle Vivo X90 serisi, Vivo’nun ileriye gitmesinde yardımcı oldu.

Asya’da en büyük ikinci akıllı telefon markası haline gelen Apple’ın, iPhone 15 serisi ile rekabeti daha da ileriye götüreceği söyleniyor. Bunun nasıl olacağını hep birlikte zamanla göreceğiz. Yeni gelişmeler için bizleri takipte kalın.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/apple-ve-xiaomi-rekabeti-kizismaya-basladi-iste-son-durum-64045e84496a8256f9069304
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli