user
e
sv

Xiaomi, 300W hızlı şarj teknolojisini tanıttı: Kaç dakikada dolum yapıyor?

200 okunma — 28 Şubat 2023 16:40
Mobil Dünya Kongresi (MWC) etkinliğinin ikinci gününde Xiaomi, 300W gücünde yeni hızlı şarj teknolojisini tanıttı.

Dünyanın en popüler teknoloji fuarları arasında yer alan Mobil Dünya Kongresi veya kısaca MWC, birçok markanın yeni ürünlerini ve prototiplerini göstermesine olanak sağladı. Son olarak Xiaomi, 300W hızlı şarj teknolojisini tanıttı!

Xiaomi, 300W hızlı şarj ile 5 dakikada tam dolum yaptı!

Dün başlayan ve 4 gün sürecek olan Mobil Dünya Kongresi şüphesiz ki birçok yeni teknolojinin hayatımıza girmesini sağlayacak. Bu süreçte Xiaomi ve Honor’un etkinliklerini ve tanıtılan cihazları sizlerle paylaştık. Fakat Xiaomi, tanıtacağı ürünleri etkinliğe gibi yaymış gözüküyor.

Geçtiğimiz ekim ayının sonlarına doğru Xiaomi, Redmi markası aracılığıyla 210W hızlı şarj teknolojisini piyasaya sürdü. Bunun ardından şubat ayının başlarında Oppo ve OnePlus’ın ardından Realme de 240W hızlı şarj teknolojisini cihazlarına entegre etti.

OPPO tarafından geliştirilen 240W SuperVooc hızlı şarj teknolojisi üzerindeki sır perdesi nihayet aralandı. İşte detaylar…

Bugün ise Xiaomi’den oldukça sert bir karşılık geldi. Xiaomi, yalnızca 5 dakikada bataryası boş olan telefonu tam dolum yapabilen 300W gücündeki hızlı şarj teknolojisini bir demo videosu yayınlayarak tanıttı.

Burada ekim ayında tanıtılan 210W destekli Redmi Note 12 Discovery Edition’daki 4.300 mAh boyutundaki bataryanın 4.100 mAh şeklindeki yeni ve daha küçük bir versiyonunun Redmi Note 12 Pro+ içerisinde kullanıldığı belirtiliyor.

Bu sayede cihazın bataryası bir dakikanın biraz üzerinde bir sürede yüzde 20’ye, 2 dakika 12 saniyede yüzde 50’ye ve 5 dakikanın altında bir sürede de yüzde 100’e ulaştı. Güç ve akım kontrolü yapan cihaz ise uzun bir süre 290W’ın üzerinde değer gösterirken son iki dakika 280W civarında seyretti.

Kaynak : https://shiftdelete.net/xiaomi-300w-hizli-sarj
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli