user
e
sv

Nokia 60 yıl sonra logosunu değiştirdi: İşte yeni logo

154 okunma — 26 Şubat 2023 18:25

Bir zamanların efsaneleşen telefon ve teknoloji üreticisi Nokia, akıllı telefonların hayatımıza girişiyle birlikte pazarın en hızlı silinen ismi oldu. 2013 yılında akıllı telefon bölümünü Microsoft’a sattıktan sonra teknoloji geliştirmeye devam ederek tekrar yapılandı. Bugün de yeni Nokia logosu ortaya çıktı. Sonrasında ise şirketin gelecek planları hakkında açıklama yaptı.

Yeni Nokia logosu ve gelecek planları ortaya çıktı!

Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınan akıllı telefon bölümü bugün düzenlenen etkinlikte uygun fiyatlı C32 ve C22 ile bataryası 3 güne kadar gidebilen ve kutu içeriğinde cihazı olası bir problemde açıp tamir etmenize yarayan parçaları sunan G22 modellerini tanıttı.

yeni Nokia logosu

Bu etkinlikten saatler sonra da akıllı telefon bölümünü Microsoft’a sattıktan sonra tekrar yapılanan asıl Nokia, yeni logosu ile gelecek hedeflerini paylaştı. Bu yeni logo akıllı telefon kullanıcıları için bir anlam ifade etmeyecektir. Zira akıllı telefon bölümünü etkileyen bir değişiklik bulunmuyor. Ancak şirketin iş hacmini büyütme hedefini temsil ettiği için hissedarların ve yatırımcıların ilgisini çekmiş durumda.

Bununla birlikte Nokia, önümüzdeki dönemde telekom şirketlerine ekipman sattığı servis sağlayıcı işini büyütmeyi hedeflediğini paylaştı. Ayrıca diğer işletmelere de ekipman sağlamaya devam edecek. Ek olarak, büyük teknoloji firmaları, imalat sektörü, özel 5G ağları ve otonom fabrikalar üzerine de ekipman sağladığı şirketlerle ortaklık kuruyor.

yeni Nokia logosu

Yıl sonu verileri de şirketin geleceği için oldukça ümit vadediyor. Geçtiğimiz yıl şu anda satışların yüzde 8’ine yani 2 milyar euro gelire sahip olan işletmesinde yüzde 21 oranında büyüme sağladı. Bunu 2023 yılında yüzde 10 seviyesine çıkarmayı planlıyor.

Kaynak : https://mediatrend.mediamarkt.com.tr/nokia-yeni-logo/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli