user
e
sv

Xiaomi yeni çok girişli şarj adaptörünü tanıttı

906 okunma — 17 Şubat 2023 13:15
Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Xiaomi, iki USB Type-C bir USB Type-A giriş portuna sahip yeni şarj cihazını tanıtarak satışa sundu.

Teknoloji devleri arasındaki rekabetin genel olarak akıllı telefon ekseninde döndüğünü söyleyebiliriz. Gerçekten de Apple’dan Samsung’a kadar neredeyse sektördeki bütün şirketlerin öncelikli amacı akıllı telefon pazarında lider olabilmek. Tamam belki de Apple ve Samsung haricindekilerin liderlik hedefleri çok gerçekçi olmayabilir ancak yine de onların amaçları için de pazardan daha fazla pay almak tanımlamasını yapabiliriz.

Tabi sektör yalnızca akıllı telefonlardan ibaret değil. Tabletler, kablosuz kulaklıklar ve hatta akıllı saatler de bu yarışın içerisindeki isimler.

Xiaomi yeni çok girişli şarj adaptörünü tanıttı

Ancak Çinli teknoloji devi Xiaomi, tüm bu pazarların yanına ilave olarak oldukça farklı sektörlerde de ürünler geliştirerek cihaz ağını günden güne geliştirmeye devam ediyor. Xiaomi’nin pazara sunduğu son ürün ise 67W hızında şarj sunan şarj adaptörü oldu.

Yeni adaptöre baktığımız zaman 2 adet USB Type-C bir adet de USB Type-A olmak üzere üç farklı port girişinin olduğunu görüyoruz. Type-C portlarının her biri üzerinden 67W hızında şarj yapabilme kabiliyetine sahip olan bu aletin Type-A portu ise 22,5W’lik şarj imkanı sunuyor. Bunun yanında üç portun üçünün de aktif olması halinde şarj hızlarının düştüğünü de hatırlatalım. Amerika Birleşik Devletleri’nde tanıtıma özel 19 dolara satışa sunulan ancak normal fiyatı 21 dolar olan Xiaomi GAN 67W isimli bu adaptörün ilerleyen dönemlerde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/xiaomi-yeni-cok-girisli-sarj-adaptorunu-tanitti-63ee7fa2acb58179057b0092
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli