user
e
sv

Sony Xperia 1 V render görüntüleri ve özellikleri sızdırıldı

180 okunma — 14 Şubat 2023 17:02
Japon teknoloji devi Sony tarafından geliştirilen yeni amiral gemisi modeli Xperia 1 V bu kez de render görüntüleri ile adından bahsettirdi.

Bir dönemin en önemli akıllı telefon üreticilerinden biri olan ancak sonrasında rakiplerinin teknolojik gelişmelerine ayak uyduramadığı için kabuğuna çekilen Sony, şimdilerde amiral gemisi modelleriyle yoluna kaldığı yerden devam etmeye çalışıyor.

Japon teknoloji devi geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Xperia 1 IV modelinin devamını bu sene sahneye çıkaracağı Xperia 1 V ile yapacak. Yeni akıllı telefon modelinin çıkış tarihinin yaklaştığının sinyali ise, bu telefonun render görüntülerinin sızdırılması oldu. Bu görüntülere baktığımız zaman, aslında telefonun selefiyle hemen hemen aynı tasarım çizgisine sahip olduğunu görüyoruz. Ancak iki cihaz arasında oldukça önemli bir tasarımsal fark var o da kamera adası.

Sony Xperia 1 V render görüntüleri ve özellikleri sızdırıldı - Resim : 1

Sony Xperia 1 V render görüntüleri ve özellikleri sızdırıldı

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Sony Xperia 1 IV modelinin arka yüzeyinde biri derinlik sensörü olmak üzere dörtlü bir kamera kurulumu söz konusuydu. Ancak bu yıl karşımıza çıkmasını beklediğimiz telefonun render görüntülerine baktığımız zaman, cihazın 3’lü bir dizilim ile geleceği anlaşılıyor. Öte yandan telefonun gelişimi yalnızca bu kamera adasıyla sınırlı değil.

Sony’de tıpkı birçok rakibi gibi yeni amiral gemisi modelinde Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine yer verecek. Üstelik bu işlemci kümesinin 512GB’a kadar dahili depolama alanı ve 16GB’a kadar da RAM desteği alacağını da belirtelim.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/sony-xperia-1-v-render-goruntuleri-ve-ozellikleri-sizdirildi-63eaa9a78f1b2a6f0b618cb9
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli