user
e
sv

Android’in yeni kralına selam durun: İşte Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Geekbench performansı

158 okunma — 14 Şubat 2023 12:06
Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Galaxy S23 Ultra modeli son Geekbench performans testiyle tüm zamanların en güçlü Android telefonu olmayı başardı.

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonların kabiliyetleri ve tabi güçleri de gelişmeye devam ediyor. Genelde bu gelişimin bir bütün halinde seyrettiğini görürüz. Çünkü OnePlus’ından Oppo’suna, Xiaomi’sinden Lenovo’suna kadar neredeyse tüm markalar, o yılın trend donanımlarıyla karşımıza çıkarlar. Örneğin Android dünyası için şimdinin modası Snapdragon 8 Gen 2 yonga setidir ve neredeyse tüm yeni amiral gemisi modelleri gücünü bu yonga setinden alır, biri hariç!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile mobil işlemci devi Qualcomm arasında yapılan özel anlaşmaya göre, Qualcomm Samsung Galaxy S23 serisine özel bir yonga seti geliştirdi ve bunun ismini de Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy olarak belirledi.

Android’in yeni kralına selam durun: İşte Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Geekbench performansı

Standart modelden daha hızlı çiplere sahip olan bu yonga seti de doğal olarak Galaxy S23 serisini rakiplerinin önüne geçirdi. Bugün ortaya çıkan yeni bir Geekbench 5 test sonucu ise, Galaxy S23 Ultra’nın Android dünyasının en performanslı telefonu olduğunu gösterdi.

Söz konusu teste baktığımız zaman, Galaxy S23 Ultra’nın tek çekirdek testinden 1604, çoklu çekirdek testinden ise 5311 puan aldığını görüyoruz. Bu alanın önceki lideri olan OnePlus 11, tek çekirdek testinden 1342 çoklu çekirdek testinden ise 4758 puan alabilmişti. Sayılardan da anlaşılacağı üzere yeni Galaxy S23 Ultra modeli tüm zamanların en hızlı Android işletim sistemli akıllı telefonu olmayı başardı.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/androidin-yeni-kralina-selam-durun-iste-samsung-galaxy-s23-ultranin-geekbench-performansi-63eaa9f25183ef5b0f05daf9
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli