user
e
sv

Sudan ucuz Redmi 12C gümbür gümbür geliyor!

652 okunma — 10 Şubat 2023 22:10
Son zamanların en beklenen bütçe dostu akıllı telefonu Redmi 12C, Geekbench listesinde görüldü. Peki yeni liste akıllı telefon hakkında bize neler sunuyor? Gelin hep birlikte bakalım.

Xiaomi’nin alt markalarından olan Redmi, ülkemizde çok yüksek popülariteye sahip. Bütçe dostu akıllı telefonları ile yüksek satış rakamları elde eden Redmi, yeni akıllı telefonlarını da geliştirmeyi unutmuyor.

Şimdi ise bu beklenen modeller arasında yer alan Redmi 12C, Geekbench platformunda ortaya çıktı. Telefonun kilit özellikleri doğrulanmış oldu ve yakında çıkış yapacağı anlaşıldı. Tüm detaylara bakalım.

Redmi 12C Geekbench’te ortaya çıktı! Yakında çıkış yapabilir

Redmi 12C daha önceden Çin pazarında piyasaya sürülmüştü. Akıllı telefon anavatanının dışına henüz çıkmadı ancak son gelişmeler cihazın çok yakında küresel pazarlarda ve özellikle Türkiye’de piyasaya sürüleceğine işaret ediyor. Telefonun küresel versiyonu Geekbench’ten onay aldı ve böylelikle küresel lansmanın yakın bir tarihte gerçekleşeceği düşünülüyor.

Redmi 12C Geekbench
Redmi 12C küresel varyantı Geekbench 5 platformunda tespit edildi.

Geekbench’teki detaylara göz atarsak akıllı telefonun MediaTek Helio G85 yonga setinden güç aldığını görüyoruz. Buna ek olarak cihaz, 4GB RAM ve Android 12 ile destekleniyor. Telefon bu kurulumla Geekbench platformunun tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerinde sırasıyla 355 ve 1173 puan aldı.

Redmi 12C özellikleri ve beklenen fiyatı

Redmi 12C daha önce Çin’de piyasaya sürüldüğü için özellikleri bir sır değil. Cihaz ön kısmında 6.71 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü ekrana sahip. Telefon ön kısmında 5 Megapiksel, arka kısmında 50 Megapiksel ve bir yardımcı lense sahip. Cihaz 5,000mAh kapasiteli pil tarafından destekleniyor.

Fiyat konusunda ise akıllı telefonun Avrupa’ya 100-110€ fiyat etiketi ile ulaşması bekleniyor. Eğer telefon Türkiye’ye gelirse bu fiyat aralığını görebilmemizin mümkün olduğu söyleniyor. Telefonun kısa bir süre içinde küresel pazarlarda tanıtılması da bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/sudan-ucuz-redmi-12c-gumbur-gumbur-geliyor-63e693f133c9097306039ed5
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli