user
e
sv

Android’de yıllardır var olan o özellik sonunda iPhone’a da geliyor olabilir

208 okunma — 09 Şubat 2023 21:50
Android işletim sistemini kullanan pek çok akıllı telefon üreticisinin yıllardır kullanıcılarına sunduğu bir özellik, şimdilerde iPhone cihazları için bir kez daha gündeme geldi.

Apple, birçok konuda öncü bir firma olabilir ancak Amerikalı teknoloji devini dünyanın en değerli şirketi haline getiren unsur kesinlikle bu değil. Apple’ı farklı kılan şey, ürünlerini ve hizmetlerini çok iyi pazarlaması. Öyle ki daha önce pek çok firma tarafından kullanıma sunulan ancak pek fazla ses getirmeyen bir yenilik, Apple tarafından ele alındığında sanki asrın icadı gibi görülebiliyor. Üstelik pek çok defa bu türden yeniliklerin Apple’a mal edildiğini bile görebiliyoruz. İşte şimdilerde benzer bir durum ters kablosuz şarj ile yeniden gündeme gelebilir.

Bilindiği üzere aksesuar niteliğindeki cihazların yani akıllı saatlerin, kablosuz kulaklıkların ve bilekliklerin telefonun arka yüzeyine konularak şarj edilmesine verilen isim olan ters kablosuz şarj özelliği, bugüne kadar birçok akıllı telefon üreticisi tarafından kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ancak Apple çok uzun bir süredir bu sistemin üzerinde çalışmasına rağmen henüz somut bir adım atmış değil.

Android’de yıllardır var olan o özellik sonunda iPhone’a da geliyor olabilir

İlk defa 2019 yılında satışa sunulan iPhone 11 Pro Max ile adından bahsettiren sonrasında ise hep “bu sene kesin gelecek” diye diye bugünlere geldiğimiz ancak hala göremediğimiz ters kablosuz şarj özelliği bir kez daha yeni modelle gündeme geldi. Son iddialara göre Apple mühendislerinin işi bu kadar uzatmalarının sebebi, yazılımın kusursuz hale getirilmesi isteğinden kaynaklanıyor ve artık bu amaca ulaşıldı. Bu nedenle de nihayet ters kablosuz şarj özelliğini iPhone 15 serisinde göreceğiz. Peki gerçekten böyle olur mu? İşte orasını da zaman gösterecek.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/androidde-yillardir-var-olan-o-ozellik-sonunda-iphonea-da-geliyor-olabilir-63e4f25e52a8c66b671e0c34
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli