user
e
sv

Android 15 ufukta göründü!

182 okunma — 10 Şubat 2024 17:48
Android 15, Google’ın yeni easter egg’inde ilk defa göründü. Gelin detaylarına hep beraber göz atalım... ..

Tüm teknoloji camiası olarak ilk Android 15 Geliştirici Önizlemesini merakla beklediğimiz şu sıralarda, son gözlemler bu sürümün çok yakında çıkabileceğini gösteriyor. İşte detaylar!

Android 15, 14’ün en son beta güncellemesinde görülmüş olabilir!

Haziran ayında yayınlanması planlanan potansiyel özelliklere bir bakış sunan Android 14 QPR3 Beta 1’in yayınlanmasının ardından, dikkatler Android 14 easter egg’indeki ince ama ilgi çekici değişikliklere çevrildi. Dairesel Android 14 logosunun yerini V harfini temsil eden ters bir üçgenin alması, Android 15 ile ilişkili Vanilla Ice Cream kod adına işaret ediyor.

android 15

Bu değişim, Google’ın Android sürümlerine tatlıların isimlerini verme geleneğini sürdürdüğünü ve Android 14’ün Upside Down Cake olarak adlandırıldığını gösteriyor.

İlk Android 15 Geliştirici Önizleme sürümünün yayınlanma tarihine ilişkin ayrıntılar belirsizliğini korusa da, geçmiş modeller bu ay ya da Mart ayında tanıtılabileceğini gösteriyor. Google’ın geçmiş uygulamaları, Android 13 ve Android 14 Geliştirici Önizlemelerinin sırasıyla Şubat 2022 ve Şubat 2023’te yayınlanması, heyecanı daha da arttırdı.

Android 14 QPR3 beta sürümünden elde edilen bilgiler, gelişmiş çoklu görev yetenekleri için Uygulama Çiftlerinin tanıtımı da dahil olmak üzere bizlere ilk bakışı veriyor. Ayrıca, Android 15’in kolay bir ön ayar modu ile yeni kullanmaya başlayanlar için kurulum sürecini basitleştirebileceği ve tüm yeterlilik seviyelerindeki kullanıcılara hitap edebileceği gibi bir beklenti söz konusu.

Kaynak : https://shiftdelete.net/android-15-ufukta-gorundu
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli