user
e
sv

Telefon tamircisine ihtiyacınız yok: Nokia G310 tanıtıldı!

224 okunma — 17 Ağustos 2023 13:22
Eski efsane Nokia, tüm parçalarını söküp rahatlıkla yenisi ile değiştirebileceğiniz akıllı telefonu G310 modelini tanıttı.

Kendi telefonunuzu kendinizin tamir edeceği dönemler çokta uzak değil gibi. Bu yeni trend akıllı telefon üreticileri arasında hızla yayılmaya başlamışken eskilerin efsane markası Nokia’da trende uydu. Bu kapsamda kullanıcıların kendisinin tamir edebileceği Nokia G310 Amerika Birleşik Devletleri’nde tanıtıldı. İşte detaylar…

Ekranı, bataryası, kasası kolaylıkla sökülüp takılıyor!

Nokia G42 modelinin geliştirilmiş bir versiyonu olan Nokia G310 tamamen kullanıcı odaklı tamiri baz alıyor. Yani telefonun herhangi bir parçasında sorun yaşadığınızda bunu kolaylıkla değiştirebiliyor yerine yeni parçayı takabiliyorsunuz. Bununla birlikte cihaz tüm bakım ve onarım rehberlerini de yanında getiriyor. Yani bu tarz konularda bilgisi olmayan kullanıcılar bile cihazın parçalarını rahatlıkla değiştirebiliyor.

Nokia G310

Geliştirilmiş bir Nokia G42 modeli olan Nokia G310 iFixit’ten alınan kılavuzlar ve yedek parçaların yanı sıra birkaç aletle evde tamir edilebilecek şekilde tasarlandı. ABD içerisinde hizmet veren iFixit cihazın gerekli olan yedek parça ve rehber desteğini sağlıyor. Telefonun diğer pazarlarda da piyasaya sürülmesi halinde iFixit veya bölgesel olarak başka üreticilerin bu desteği sağlayacağı ön görülüyor.

Cihazın teknik özelliklerine gelirsek Snapdragon 480 Plus yonga setine sahip olan G310, 4 GB RAM’e sahip. 128 GB dahili depolama desteği sunan telefon 6,56 inç boyutunda 90 Hz tazeleme hızına sahip LCD bir ekrana sahip. Arka tarafta 50 Megapiksel ana ve 2’şer Megapiksellik yardımcı kameralar ile birlikte toplamda 3 kameraya sahipken ön tarafta 8 Megapiksel çözünürlükte özçekim kamerası yer alıyor. Telefon tüm bu donanımlara 5000 mAh kapasiteli pili sayesinde güç veriyor.

Ayrıca cihaz artık son dönemlerde akıllı telefonlarda nadir olarak gördüğümüz 3.5 mm jak girişine microSD kart desteğine sahip. Nokia bu cihazıyla da eski tarz akıllı telefonları seven müşterilerine yönelik işler çıkarmış diyebiliriz. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Kaynak : https://shiftdelete.net/telefon-tamircisine-ihtiyaciniz-yok-nokia-g310-tanitildi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli