user
e
sv

Xperia 5 V modeli sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor

165 okunma — 27 Temmuz 2023 00:39
Japon teknoloji devi Sony, yeni akıllı telefon modeli Xperia 5 V modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor. Peki bu telefon ne gibi özellikler sunacak?

Sony’nin her yıl Eylül ayında düzenlenen IFA etkinliğinde Xperia 5 serisi telefonlarını tanıttığı biliniyor. Bu geleneğin bu yıl da devam etmesi ve Xperia 5 V modelinin aynı dönemde tanıtılması bekleniyor. Ancak, resmi lansman öncesi bu cihazla ilgili bir tanıtım videosu internete sızdı.

Reddit kullanıcısı JB2unique’in Android Authority üzerinden paylaştığı Xperia 5 V tanıtım videosu, cihazın tasarımında önemli değişiklikler olduğunu gösteriyor. Videoya göre Xperia 5 V, seleflerinden farklı bir arka kamera adası tasarımına sahip olacak.

Dikkat çeken bir diğer önemli değişiklik ise kamera adasının, önceki modellere kıyasla daha az kamera içerecek olması. Xperia 5 V‘nin arka kamerasında yalnızca iki kamera olacak, ancak hangi kameranın (telefoto veya ultra geniş açı) çıkarılacağı bilinmiyor. Ancak, kamera adasında Zeiss T* kaplaması yer alacak.

Xperia 5 V modeli sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor

Sony’nin Xperia 5 V modeli, pazardaki birçok akıllı telefondan farklı olarak 3.5 mm kulaklık jakına sahip olacak, bu da önceki modellerde olduğu gibi devam ediyor. Ayrıca cihaz, beyaz, mavi ve siyah olmak üzere üç farklı renkte satışa sunulacak.

Geçmişte Xperia 5 serisi telefonlar, Xperia 1 serisi ile birçok açıdan benzerlik gösterirken, bir kamera eksik ve farklı bir tasarımla Xperia 5 V’nin Xperia 1 V ile ne kadar benzer olacağı şu an için belirsiz. Önümüzdeki günlerde Sony’nin bu yeni cihazına dair daha fazla bilgi sızmasını bekliyoruz. Bu sayede cihaz hakkında tüm önemli detayları öğrenmiş olacağız.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/xperia-5-v-modeli-sundugu-ozelliklerle-dikkat-cekiyor-64c0c33ebd3eb54a930e9c6f
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli