user
e
sv

Huawei iyice kendini toparladı: HarmonyOS’un yeni sürümü geliyor

109 okunma — 26 Temmuz 2023 15:12
Çinli teknoloji devi Huawei, kendi geliştirdiği işletim sistemi olan HarmonyOS’u yakın zamanda güncelleyecek.

Huawei, ABD ticaret yasağı sonucu kendi işletim sistemini, HarmonyOS’u geliştirmek zorunda kaldı. Hem Çin’deki hem de küresel pazardaki Huawei telefonlarının çoğu bu OS üzerinde çalışıyor. Global kullanıcılar bu işletim sistemini EMUI olarak tanıyor. Huawei, HarmonyOS’un üç büyük versiyonunu başarılı bir şekilde piyasaya sürdü. Bu versiyonlar, dikkat çekici özellikler ve yükseltmelerle kullanıcılara sunuldu. Ağustos ayında, HarmonyOS 4.0’ın lansmanını yapmaya hazırlanıyor. İşte detaylar.

4 Ağustos’ta HarmonyOS 4.0’ın duyurusunu yapmayı planlayan Huawei, “Ağustos’ta neler bekleyebiliriz” ve büyük bir “4” numarası döndüren bir kod parçası paylaştı. Bu, duyurunun Ağustos’taki yıllık HDC etkinliğinde yapılacağına işaret ediyor. Yeni yazılım, önemli bir tasarım yenilenmesi ve bir dizi yeni özellik getirmesi bekleniyor.

Huawei iyice kendini toparladı: HarmonyOS’un yeni sürümü geliyor

Huawei’nin tüketici BG’sinin CEO’su Richard Yu, HarmonyOS 4.0’ın bazı özelliklerini belirtti. Yeni yazılım, Huawei otomobilleri için yeni ses iyileştirmeleri getirecek. Çoklu kişiler, cihazlar, ekranlar ve araç sistemlerindeki ses bölgelerini destekleyecek. İşletim sistemi ayrıca altı bölge ses kaynağı konumlandırmasını da destekleyecek.

HarmonyOS 4.0 için akıllı telefonlar, önemli tasarım değişiklikleri ve yeni özellikler getirecek, böylece mevcut versiyona göre önemli bir yükseltme olacak. Beta testi zaten devam ediyor ve bazı kullanıcılar sosyal medya üzerinden ilk izlenimlerini paylaştı. En son amiral gemisi modelleri olan P60, Mate 50 ve Mate 40 serileri, beta test sürecinde öncülük ediyor. Ancak, işletim sistemi şu anda yalnızca Çin ile sınırlı. Lansmanın da en azından başlangıçta Çin ile sınırlı olacağını tahmin ediyoruz.

HarmonyOS 4.0 geliştirici betasına zaten yükseltilmiş olanlar, pozitif bir deneyim bildirdi. Yeni sürüm, artan pürüzsüzlük, arayüz iyileştirmeleri ve yeni özellikler sunuyor. Huawei’nin Dynamic Island versiyonu özellikle olumlu karşılandı.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/huawei-iyice-kendini-toparladi-harmonyosun-yeni-surumu-geliyor-64c0bd485033e848c809b18a
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli