user
e
sv

Apple, Vision Pro’yu geliştirmek için kolları sıvadı

221 okunma — 26 Temmuz 2023 15:49
Amerikalı teknoloji devi Apple, oldukça ses getiren Vision Pro başlığını geliştirmek için harekete geçti.

Apple’ın yıllık dünya çapında düzenlenen geliştirici konferansında (WWDC), teknoloji devi birçok duyuru yaptı. Bunlardan biri, Apple Vision Pro adlı karma gerçeklik başlığı oldu. Bu çok beklenen ürün, etkileyici özelliklere sahipken fiyatı da 3,499 dolar olarak belirlendi. Şimdiyse, Apple, Vision Pro Developer Kit ile heyecanı bir adım daha ileriye taşıyor. Bu kit, Vision Pro üzerinde yeni App Store için yenilikçi uygulamalar ve oyunlar yaratmak isteyen geliştiricilere özel olarak tasarlandı.

Apple, bu geliştirici kitinin, geliştiricilere Vision Pro üzerinde uygulama oluşturma ve test sürecini hızlandıran araçlar sunmayı hedefliyor. Karma gerçekliğin potansiyelini kucaklayan bir dünyada, Apple, visionOS özelliklerini ve yeteneklerini kullanan etkileyici uygulamaların büyüyen bir ekosistemini desteklemek istiyor.

Bu girişimde yer almak isteyen geliştiriciler, bir başvuru süreci ile Vision Pro geliştirici kitine başvurabilir. Başvuru sahiplerinin, Apple Geliştirici Programı’nın Hesap Sahibi olması gerekiyor. Başvuru, ekip üyelerinin geliştirme becerileri, mevcut uygulamalar ve visionOS özelliklerinden yararlanacak bir uygulama veya oyun hakkında etkileyici bir açıklama sağlamayı gerektirir.

Apple, Vision Pro’yu geliştirmek için kolları sıvadı

Seçilen geliştiricilere, yeni App Store’un Vision Pro’daki lansmanı için uygulamalarını hazırlamada yardımcı olacak ödünç bir Vision Pro geliştirici kiti verilecek. Kit, geliştiricilere tasarımlarını oluşturma, döngüye alma ve etkin bir şekilde test etmeleri için gereken tüm kaynakları sağlar. Ayrıca, Apple uzmanları, sonuçta ortaya çıkan uygulamaların üstün bir kullanıcı deneyimi sunmasını garantilemek için düzenli olarak kontrol eder ve değerli kullanıcı arayüzü tasarımı ve geliştirme yönlendirmesi sunar.

Kit, geliştiricilere iki ek kod seviyesi destek talebi verir, böylece kodlarında herhangi bir sorunu hızlı ve etkin bir şekilde çözebilirler. Bu, geliştirme sürecinin sorunsuz ve düzenli olmasını sağlar ve geliştiricilerin karma gerçeklik deneyimini oluşturmaya odaklanmalarını sağlar. Vision Pro geliştirici kiti bir Apple geliştirme cihazı olduğundan, talep üzerine geri alınması gerekmektedir. Bu yaklaşım, kaynakların gelecekte daha yenilikçi projelerin büyümesini kolaylaştırmak üzere yeniden dağıtılabilmesini garanti eder.

Vision Pro geliştirici kitinin seçim süreci son derece rekabetçi olacak ve visionOS’un benzersiz özelliklerini ve yeteneklerini etkili bir şekilde kullanmayı gösteren ve olağanüstü yaratıcılık sergileyen başvuru sahiplerine öncelik verilecektir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/donanim/apple-vision-proyu-gelistirmek-icin-kollari-sivadi-64c0b9b533eb183fd058d9cf
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli