user
e
sv

WhatsApp artık kişiye özel kullanıcı adı kullanımına izin verecek

360 okunma — 29 Mayıs 2023 18:07
Sürekli bir gelişim halinde olan ve bu yönüyle de kullanıcıların ilgisini her zaman diri tutan WhatsApp yine oldukça önemli bir özellik üzerinde çalışıyor.

Meta’nın bünyesinde bulunan popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve rekabetçi piyasadaki konumunu sağlamlaştırmak adına sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Kullanıcıların kimliklerini belirleme konusunda telefon numaralarına olan bağımlılığını azaltmak amacıyla, WhatsApp’ın en son güncellemeleri kullanıcı adı seçme özelliği ve yeniden tasarlanmış bir ayarlar sayfası üzerinde odaklanıyor.

WhatsApp’ın Android için beta sürümü 2.23.11.15 güncellemesi, kullanıcı adı özelliğini içeriyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların hesapları için benzersiz kullanıcı adları belirlemelerine imkan sağlıyor. Bu sayede WhatsApp, telefon numaralarını kullanarak kişileri tanımlamanın bir alternatifini sunmayı ve bu sayede kullanıcıların gizliliğini artırmayı hedefliyor. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar, hatırlaması kolay bir kullanıcı adı belirleyebilecek ve bu da diğer kullanıcılarla uygulama içinde bağlantı kurmalarını telefon numaralarını paylaşmadan mümkün kılacak.

WhatsApp artık kişiye özel kullanıcı adı kullanımına izin verecek

Kullanıcı adı seçme özelliğinin yanı sıra, WhatsApp ayrıca ayarlar sayfasını yeniliyor. Android için en son beta güncellemeleri (sürüm 2.23.11.16 ve 2.23.11.18) yeniden tasarlanmış bir ayarlar arayüzü sunuyor. Yeni arayüz, üç kullanışlı kısayol içeriyor: profil, gizlilik ve kişiler. Kullanıcılar, uygulama ayarları kısayolu aracılığıyla, daha belirgin bir profil fotoğrafına ve QR kodlarını görüntülemek için bir kısayola hızlı erişim sağlayacak şekilde düzenlenmiş bir ayarlar sayfasına kolayca erişebilir. Ayarlar bölümü, kullanıcıların çeşitli seçenekleri daha kolay bulup ayarlamalarını sağlamak için yeniden düzenlenecek.

Bu özelliklerin henüz beta sürümünde olduğunu ve gelecekteki bir güncelleme ile WhatsApp’a dahil edileceğini belirtmek önemlidir. Kullanıcı adlarının ve yeniden tasarlanmış ayarlar sayfasının tanıtılmasıyla, WhatsApp, kullanıcılara daha iyi bir gizlilik ve kullanılabilirlik deneyimi sunmayı amaçlıyor.

WhatsApp, kısa bir süre önce gönderilen mesajları düzenleme yeteneğini de tanıttı. Bu yeni özellik, kullanıcıların gönderdikleri bir mesajı uzun süre basılı tutarak “Düzenle” seçeneğini seçerek değiştirebilmelerini sağlıyor. Mesaj düzenleme özelliği her ne kadar kürsel olarak kullanıma sunulmaya başlansa da, bütün kullanıcıların bu özelliğe erişmesinin birkaç haftayı bulacağı düşünülüyor.

Kaynak : teknolojioku.com/mobil/whatsapp-artik-kisiye-ozel-kullanici-adi-kullanimina-izin-verecek-6473973bc626d97ab44bf8a1
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli