user
e
sv

Vivo’nun 4G’li yeni telefonu kendini gösterdi

212 okunma — 11 Mayıs 2023 15:51
Çinli teknoloji devi Vivo’nun üzerinde çalıştığı modellerden biri olan Y36 4G hakkında yeni sızıntılar var.

Vivo, orta seviyede yer alan bir 4G akıllı telefon olan Vivo Y36 4G üzerinde çalışıyor. Bu cihaz, ana özelliklerini doğrulayan Geekbench ve Bluetooth SIG’de ortaya çıktı. Şimdi ise yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğine işaret eden NBTC ve Google Play Sertifikasyon listelerinde de göründü.

Vivo Y36 4G akıllı telefonunun V2247 model numarasıyla satışa sunulacağı, NBTC sertifikasyon web sitesindeki listeye göre ortaya çıktı. Ayrıca, Google Play Sertifikasyon listesinde de cihazın resmi adı yer almaktadır. Bu da daha önce Geekbench ve Bluetooth SIG’de görülen aynı modele işaret etmektedir. Şimdi, şimdiye kadar mevcut olan tüm Vivo Y36 4G bilgilerine göz atalım.

Vivo Y36 4G ile ilgili söylentiler, cihazın büyük 6,8 inçlik bir LCD ekranla geleceğini, ancak yüksek yenileme hızı özelliğine sahip olup olmayacağı konusunda henüz bir onay olmadığını gösteriyor. Cihazın işlemci yonga seti olarak MediaTek Helio G99 kullanması ve 8GB RAM sunması bekleniyor. Telefonun dikkat çeken bir özelliği, söylentilere göre 8GB genişletilebilir RAM’a sahip olmasıdır.

Vivo’nun 4G’li yeni telefonu kendini gösterdi

Geekbench listesine göre, Vivo Y36 4G akıllı telefonunun işlemci yonga seti olarak Qualcomm Snapdragon 680 kullanması bekleniyor. Ancak, bu yonga seti daha yeni Helio G99’a göre eski ve göreceli olarak daha düşük bir yonga setidir. Alt-orta seviye bir cihaz için tatmin edici bir performans sergileyen telefon, tek çekirdekli test sonuçlarında 410, çoklu çekirdekli test sonuçlarında ise 1.343 puan aldı.

Kamera özellikleri açısından, yakında piyasaya sürülecek olan Vivo Y36 4G’nin arka tarafında 50MP birincil kamera ile donatılacağı düşünülüyor. Ancak, diğer kamera sensörleriyle ilgili ayrıntıların henüz açıklanmadığı biliniyor. Cihazın, kullanıcıların tüm gün bağlantıda kalmasını sağlayan 5.000 mAh batarya ile desteklendiği ve 44W hızlı şarj özelliğine sahip olduğu tahmin ediliyor.

Vivo, orta seviyede yer alan bir 4G akıllı telefon olan Vivo Y36 4G’nin üzerinde çalışıyor. Cihazın Geekbench ve Bluetooth SIG gibi ana özelliklerini doğrulayan listelerde ortaya çıktığı ve NBTC ve Google Play Sertifikasyon listelerinde göründü.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/vivonun-4gli-yeni-telefonu-kendini-gosterdi-645bea1121bf6114130cd734
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli