user
e
sv

Nokia, kullanıcılarını Android 13 müjdesiyle sevindirdi

279 okunma — 27 Nisan 2023 09:01
Akıllı telefon dünyasında yeniden ayağa kalkmak isteyen Nokia, bu amacına daha sık sistem güncellemeleri ile varmak niyetinde.

Nokia G11 Plus sahipleri artık resmi Android 13 güncellemesini almanın sevincini yaşayabilirler. Güncelleme, ayrıca Nisan 2023 güvenlik yamasını da içeriyor ve Android 13 güncellemesi alan Nokia akıllı telefonlarının toplam sayısını dokuz yaparak listeye ekleniyor.

Nokia G11 Plus için Android 13 güncellemesi, birçok yeni özellik ve görsel değişiklik, kullanılabilirlik iyileştirmeleri ve güvenlik ve gizlilik geliştirmeleri sunuyor. Güncelleme boyutu 2,4GB’a kadar çıkıyor ve yapı sürümü V2.420 olarak adlandırılıyor.

Android 13 Güncellemesi Android 13 güncellemesi ile Nokia G11 Plus kullanıcıları, yeniden tasarlanan bildirim gölgesi, geliştirilmiş gizlilik kontrolleri ve daha iyi uygulama izinleri gibi birçok farklı özellikle karşılaşabilirler. Ayrıca kullanıcılar, güncellenmiş bir arayüz, yeni animasyonlar ve widget’lar, daha iyi performans ve pil ömründen de faydalanabilirler.

Nokia, kullanıcılarını Android 13 müjdesiyle sevindirdi

Android 13, “Material You” adlı yeni bir özellik sunuyor. Bu özellik, kullanıcıların telefonlarının görünümünü çeşitli renk şemaları ve temalar arasından seçerek kişiselleştirmelerine olanak tanır. Özellik, kullanıcının seçtiği duvar kağıdına dayalı olarak renk önerileri sunmak için yapay zeka kullanır.

Android 13’e eklenen bir diğer önemli özellik de “Hızlı Ayarlar” paneli. Bu özellik sayesinde Wi-Fi, Bluetooth ve el feneri gibi sık kullanılan özelliklere daha kolay erişim sağlanır. Panel ayrıca, kullanıcının tercih ettiği ayarları görüntülemesi için özelleştirilebilir.

Android 13, daha iyi güvenlik ve gizlilik özellikleri de sunuyor. Bunlar arasında, kullanıcıların hassas bilgilere eriştiğinde uygulamaların her seferinde izin istemelerine olanak tanıyan geliştirilmiş bir uygulama izinleri sistemi yer alıyor. Bu da kullanıcılara daha fazla veri kontrolü sağlıyor.

Hindistan’daki Nokia G11 Plus kullanıcıları Android 13 güncellemesini zaten almaya başladılar, diğer pazarlardaki kullanıcılar biraz daha beklemek zorunda kalabilirler. Ancak, güncellemenin yakında tüm dünyada dağıtılması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/nokia-kullanicilarini-android-13-mujdesiyle-sevindirdi-64498ebe2a5de0644a32b9c8
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli