user
e
sv

Güney Koreli teknoloji devi, tablet piyasasında hakimiyet kurmak istiyor

440 okunma — 25 Nisan 2023 08:28
Samsung tarafından geliştirilen yeni Tab S9 serisine ait yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte serinin en güçlü cihazının Geekbench test sonuçları.

Samsung, yeni bir üst düzey tablet serisi geliştiriyor. Bu seri, Galaxy Tab S9 varyantı, Galaxy Tab S9+ ve Galaxy Tab S9 Ultra‘dan oluşuyor. Bu üç varyantın donanım özellikleri, çevrimiçi bir benchmark sayesinde dolaylı olarak doğrulandı.

SM-X816B model numarasına sahip Galaxy Tab S9+, Geekbench’te ortaya çıktı. Cihaz, birkaç hafta önce çevrimiçi benchmark’ta görünen Tab S9 modeli (SM-X716B) ve Tab S9 Ultra (SM-X916B) ile birlikte yer alıyor.

Galaxy Tab S9+ da diğer modeller gibi güçlü bir yonga setine sahip. Galaxy S23 serisiyle aynı yonga seti kullanılıyor, yani Snapdragon 8 Gen 2 “for Galaxy”. Ancak Galaxy Tab S9+‘ın daha iyi ısı dağılımı özellikleri sayesinde, tablet, Geekbench’te Galaxy S23’ten daha yüksek bir skor elde ediyor. Tek çekirdekli testte 1.974 puan ve çoklu çekirdekli testte 5.194 puan elde ediyor. Galaxy S23, çoklu çekirdekli testte yaklaşık 4.850 puan alıyor.

Güney Koreli teknoloji devi, tablet piyasasında hakimiyet kurmak istiyor

Geekbench tarafından doğrulanan diğer Galaxy Tab S9+ özellikleri arasında Android 13 ve 12GB RAM yer alıyor. Ancak Samsung, Tab S9+’ı 8GB RAM ve muhtemelen en üst seviyede 16GB RAM ile sunabilir.

Galaxy Tab S9 serisi ile birlikte, Samsung bu yıl bir değil, iki Fan Edition tablet üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu bilgi, bu ayın başlarında aynı çevrimiçi benchmark tarafından ortaya çıkarıldı. Ve bu cihazların Exynos 1380 yonga seti ile çalışacağı söyleniyor.

Samsung‘un, bu yıl “Tab S9″ markasını taşıyan beş tablet piyasaya sürmeyi planladığı görülüyor. Üç model, yüksek kaliteli pazar için uygunken, diğer iki model, temel Tab S9 ve düşük maliyetli Galaxy Tab A modelleri arasındaki boşluğu dolduracak. Resmi bir çıkış tarihi henüz bilinmiyor, ancak Samsung, yeni nesil tabletlerini bu yaz tanıtabilir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/guney-koreli-teknoloji-devi-tablet-piyasasinda-hakimiyet-kurmak-istiyor-64465dd49f4ec7189c316bbc
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli