user
e
sv

Xiaomi Pad 6 serisine günler kala yeni detaylar ortaya çıktı!

193 okunma — 16 Nisan 2023 14:37
Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Xiaomi Pad 6 serisinin batarya özellikleri belli oldu. İşte seri hakkında bilinen tüm detaylar...

Tablet dünyasının önemli isimlerinden Xiaomi, pazardaki payını büyütmek istiyor. Bu amaçla iddialı bir seriye hazırlanan şirket, Xiaomi Pad 6 için son virajda. Daha önce de sızıntı bilgilerine ulaştığımız seri için son bilgiler gelmeye devam ediyor.

Xiaomi Pad 6 8.840 mAh, Pad 6 Pro ise 8.600 mAh bataryaya sahip olacak

Xiaomi Pad 6 ve Pad 6 Pro modellerinden oluşacak olan seri, akıllı bileklik modeli Xiaomi Band 8 ve Xiaomi 13 Ultra modelleriyle birlikte 18 Nisan tarihinde tanıtılacak. Seriye günler kala batarya ayrıntıları ortaya çıktı. Gelen bilgilere göre serinin standart modeli Pad 6 8.840 mAh bataryayla sahne alacak.

Gelişmiş model olan Pad 6 Pro ise daha küçük bir bataryaya sahip olacak. Model, 8.600 mAh pil ile geliyor. Ek olarak standart modelde 33W şarj desteği olacakken pro modelinde ise Xiaomi için standart halini alan 67W şarj desteği ile gelecek.

Xiaomi, seri hakkında sadece çıkış tarihi ve işlemcileri bilgilerini paylaştı. Yayınlanan görsele bakılırsa pro Xiaomi tableti, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snadpragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacak. Standart modeli ise Snapdragon 870 işlemciyle kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Xiaomi Pad 6

Daha önceki bilgiler her iki Xiaomi modelinin de 2880x 1800 piksel çözünürlük ve 11 inç panele sahip olacağını söylüyor. Standart modeldeki yenileme hızının 120 Hz olması beklenirken pro modelinde 144 Hz olacağı gelen bilgiler arasında. Bazı kaynaklar cihazların  IPS LCD ekranla geleceğini söylerken birtakım söylentiler de AMOLED panel ile geleceğini söylüyor. Ancak bunlar hakkındaki henüz resmi bir durum yok.

Kaynak : https://shiftdelete.net/xiaomi-pad-6-gunler-kala-yeni-detaylar-ortaya-cikti
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli