user
e
sv

Samsung Exynos 2500 bomba gibi geliyor

213 okunma — 12 Nisan 2023 08:00
Samsung, yeni işlemcisi Exynos 2500 için hazırlıklara başladı. Şirketin hedefi, Galaxy S25 ailesinde söz konusu işlemciyi kullanmak.

Samsung ve AMD, Exynos yonga setlerinde Radeon grafiklerinin kullanımına ilişkin lisans anlaşmasını yeniledi. Henüz açıkça belirtilmese de, bu anlaşmanın Samsung şirketinin bir sonraki yongası için hazırlık olduğu tahmin ediliyor ve söz konusu yonga seti muhtemelen Exynos 2500 olarak adlandırılacak.

Yeni tasarımda odak noktası, optimizasyon üzerine olacak. Bu oldukça belirsiz olsa da, AMD zaten yüksek performanslı donanıma sahip. Zira sorun, onun gücünü akıllı telefonlarda dengeli şekilde kullanmakta yatıyor. Bu nedenle odak muhtemelen performansı arttırmaktan ziyade verimliliği artırmak üzerine olacak.

Samsung Exynos 2500 bomba gibi geliyor

Resmi olmayan raporlar, Exynos 2500’in birkaç yıl sonra Galaxy S25 neslinde kullanılacağını, önümüzdeki yılın modellerinin yine Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon ile geleceğini iddia ediyor. Önceki nesillerde Samsung, yeni S serisi için her yıl yeni bir Exynos yonga seti çıkarmak zorunda kalmıştı. Ancak Güney Kore merkezli akıllı telefon üreticisi, şimdi işleri daha doğru yapmak için biraz daha temkinli davranacak.

Bildiğiniz gibi Samsung üretimi olan Exynos işlemcileri geçtiğimiz yıllarda ciddi eleştirilere maruz kalmıştı. Bakalım ilerleyen dönemlerde şirketin en güçlü işlemcisi performans anlamında bizlere neler gösterecek? Bekleyip göreceğiz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/samsung-exynos-2500-bomba-gibi-geliyor-64350f9d377451113d00932f
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli