user
e
sv

Vivo’dan bir ilk! Katlanabilir telefonlara yeni bir soluk geliyor

182 okunma — 08 Nisan 2023 16:02
Yakında tanıtılacak olan Vivo X Flip son görselleriyle dikkatleri yine üstüne topladı. Akıllı telefon, kapaklı katlanabilir ekranlı telefonlar arasında bir ilki yaşatacak. İşte detaylar.

Kapaklı (flip) katlanabilir akıllı telefon dediğimizde aklımıza gelen ilk marka bir zamana kadar Samsung idi. Galaxy Z Flip ile sektörde yeni bir akım başlatan marka, diğer firmaların da bu tarzda telefon üretmesinde referans noktası olmuştu.

Vivo markası bu noktada geri kalmayıp kapaklı katlanabilir ekranlı akıllı telefon için düğmeye basmıştı. Şimdi akıllı telefon için yeni bir görsel mevcut. Detaylarda akıllı telefonun bu telefonlarda bir ilki yaşatacağına işaret ediyor. Detaylara bakalım.

Vivo X Flip, arkasında kavisli bir ekran taşıyacak

Tanıtım tarzında olan bir sızdırılmış fotoğrafta Vivo X Flip, arkadan çekilmiş haliyle karşımıza çıkıyor. Dikkatli bakıldığında akıllı telefonun arkasında taşıdığı ekranın kavisli ve oldukça büyük olduğu ortaya çıkıyor.

Vivo X Flip kavisli arka ekran
Vivo X Flip kavisli arka ekranı ile karşımızda. (Fotoğraf: Weibo)

Daha önce hiçbir marka kapaklı katlanabilir telefonların arka kısmındaki ekranı için kavisli bir panel kullanmamıştı. Bu fotoğraf ile Vivo’nun bu noktada bir ilki gerçekleştireceği anlaşılmış oldu.

Vivo X Flip özellikleri nasıl olacak?

Vivo‘nun X Flip modelini X Fold 2 katlanabilir telefon ve Pad 2 tableti ile birlikte bu ay piyasaya sürmesi bekleniyor. Peki X Flip hakkında neler biliyoruz?

Daha önceki sızıntılara göre Vivo X Flip, gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak. Akıllı telefona 12GB RAM ve 512GB dahili depolamanın eşlik edeceği söyleniyor. Telefon hakkında bilinenler bu bilgiler ile kısıtlı. İlerleyen günlerde veya tanıtımda detayların ortaya çıkması bekleniyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/vivodan-bir-ilk-katlanabilir-telefonlara-yeni-bir-soluk-geliyor-6430ebc634b6c62b8e0c33a9
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli