user
e
sv

Twitter yeni geliştirici sürümünü duyurdu! Fiyatlar cep yakıyor!

340 okunma — 31 Mart 2023 07:59
Twitter nihayet API'sinin yeni sürümü için bazı ayrıntıları ve fiyatlandırmayı açıkladı.

Şirket daha önce, geliştirici özelliklerinde daha büyük bir değişikliğin parçası olarak üçüncü taraf istemcileri yasakladığını doğruladıktan sonra değişiklikleri ertelemişti.

Beklendiği gibi, şirket, selefinden çok daha azını sunan, sınırlı işlevselliğe sahip ücretsiz bir katmanı sürdürüyor. Botları ve diğer “test etme” amaçlarını hedefleyen yeni ücretsiz katman kapsamında, hesaplar ayda 1.500’e kadar tweet gönderebilecek ancak diğer özelliklere erişemeyecek. Bu, Twitter’ın bazı ünlü bot hesapları için bir cankurtaran halatı sunabilir, ancak günde yaklaşık 50 tweet, daha sık paylaşım yapanlar için çok sınırlı kalabilir.

Twitter yeni geliştirici sürümünü duyurdu! Fiyatlar cep yakıyor!

Ayda 100 ABD Doları olan yeni “temel” katman ise biraz daha fazlasını sunuyor: geliştiriciler, kullanıcı düzeyinde ayda 3.000’e kadar ve uygulama düzeyinde ayda 50.000’e kadar tweet gönderebilecek. Ayrıca ayda 10.000 tweetlik bir okuma limiti de sunuluyor ki bu da daha önce sunulandan çok daha az.

Bu arada, bir kurumsal katman, daha yüksek bir erişim düzeyine ihtiyaç duyan işletmeler için ancak bu katmanla ilgili ayrıntılar hala belirsiz. Twitter’ın geliştirici web sitesine göre, kurumsal katman “sizin ve müşterinizin özel ihtiyaçlarını karşılayan ticari düzeyde erişim” ve diğer özellikleri içerecek. İşletmeler kurumsal erişim için başvurabilir, ancak Twitter’ın açıkladığı tek fiyatlandırma bilgisi şimdilik yalnızca “aylık abonelik katmanları” olacağı.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/twitter-yeni-gelistirici-surumunu-duyurdu-fiyatlar-cep-yakiyor-64255c92ed21ca2a36559f1d
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli