user
e
sv

Huawei modelleri, HarmonyOS 3.1 güncellemesine kavuştu

249 okunma — 29 Mart 2023 16:01
Akıllı telefon dünyasında varolma mücadelesi veren Huawei, işletim sistemini bir kez daha güncelledi.

Huawei, akıllı telefon müşterilerinin kullanıcı deneyimini artıracak bir dizi yeni özellik sunacak HarmonyOS 3.1‘i resmi olarak duyurdu. Yeni özellikler kişiselleştirme, kamera uygulaması, uydu iletişimi, simgeler, güvenlik ve katlanabilir telefonlar gibi birçok alanda sunuluyor.

HarmonyOS 3.1‘in anahtar görsel değişikliklerinden biri, kullanıcıların kendi fotoğraflarını her zaman açık olarak gösteren yeni bir kilit ekranı kullanmasıdır. Kilit ekranı ve ana ekran arasındaki geçiş kesintisiz ve akıcıdır. Görsel olarak geliştirilen bir diğer özellik ise, kullanıcıların etkileşimli 3D animasyon widget’ları her zaman açık olarak gösterme seçeneği sunan 3D Daima-Aktif Ekranı (AOD) özelliğidir.

Uygulama simgeleri de hafif bir makyajdan geçti, Huawei, sorunsuz bir görünüm yaratmak için hafif yuvarlatılmış köşeleri tanıttı. Kamera uygulamasında, kullanıcılar artık yeni bir dönen yakınlaştırma halkası kullanabilir ve ekran üzerinde kontrol düğmeleriyle yakınlaştırmayı ayarlayabilir. Huawei, en yaygın seçeneklerden bazılarını daha iyi erişilebilir hale getirmek için deklanşör düğmesinin altına yeniden yerleştirdi.

Huawei modelleri, HarmonyOS 3.1 güncellemesine kavuştu

HarmonyOS 3.1, ikinci nesil uydu iletişimi özelliklerini destekliyor ve iki yönlü SMS gönderme imkanı sunan yeni bir arayüz sağlıyor. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte telefona daha iyi güvenlik özellikleri de eklenmiştir; bu özellikler arasında ekrandaki uygulamaların gizlenebilmesi ve arka plan pop-up uygulamalarının yönetilmesi de yer alır. Ayrıca kullanıcılar ikinci bir uygulamaya atlamadan önce onay mesajları alabilirler.

Katlanabilir cihazlar için HarmonyOS 3.1, özel olarak büyük ekranlar için tasarlanmış yeni bir ana ekran düzeni yüklemiştir. Yazılım ayrıca, bölünmüş ekran işlevselliğini etkinleştirir ve yeni AI destekli akıllı bölünmüş ekran düzeni getirir. Yazılım, bölünmüş ekran uygulamalarını kontrol edebilir ve bunları geçmiş kullanım alışkanlıklarına göre yeniden sıralayabilir.

Sonuç olarak, HarmonyOS 3.1’deki yeni özellikler, Huawei akıllı telefon sahiplerinin kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirmeye yöneliktir

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/yazilim/huawei-modelleri-harmonyos-31-guncellemesine-kavustu-642424ae27ae4820dc713057
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli