user
e
sv

Akıllı telefon dünyasında 3’lü masa: Oppo, Vivo ve Xiaomi!

188 okunma — 23 Mart 2023 14:34
Akıllı telefon dünyasının önemli şirketlerinden Oppo, Vivo ve Xiaomi, iş birliğine gitme kararı aldı. İşte detaylar.

Teknoloji dünyası zaman zaman güzel iş birliklerine sahne olabiliyor. İşte bunlardan birisine daha şahit olduk, oluyoruz. Akıllı telefon pazarının önde gelen şirketleri Oppo, Vivo ve Xiaomi, önemli bir konuda iş birliği yapmaya karar verdi. Konu hakkındaki tüm detaylar haberimizde.

Akıllı telefon dünyasında 3’lü masa: Oppo, Vivo ve Xiaomi!

Akıllı telefon dünyasında eşsiz bir rekabet söz konusu. Ancak zaman zaman markalar arasında çeşitli iş birliklerinin de olduğunu görmek mümkün. İşte bunlardan birisi daha karşımıza çıktı. Oppo, Vivo ve Xiaomi, eski telefonlardaki verileri yeni telefona aktarma konusunda ortak bir altyapı sistemi oluşturdu. Söz konusu altyapı sistemi sayesinde kullanıcılar, eski telefonlarındaki verileri bu markaların cihazlarını kolayca taşıyabilecekler. Üstelik bu veriler yalnızca fotoğraf, video ve kişi rehberinden de ibaret olmayacak.

Detaylara göre kullanıcılar üçüncü taraf uygulamalar ve bunlara ait verileri de yeni telefonlarına geçirebilecekler. Elbette bu durumun bir güvenlik açığına sebep olup olmayacağı şu anda bilinmiyor. Ancak yine de ilerleyen dönemlerde bu ortaklığa Samsung ve diğer Çinli markaların dahil olması kuvvetle muhtemel olarak görülüyor. Veri aktarmanın daha da kolay hale gelmesi, kullanıcılar nezdinde memnuniyet yaratırken güvenlik konusundaki endişeleri şimdilik gideremiyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/akilli-telefon-dunyasinda-3lu-masa-oppo-vivo-ve-xiaomi-641bfebbd1a52e332965b4fd
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli