user
e
sv

İşte Huawei Mate X3’ün Galaxy Z Fold 4’ü devirme planı

262 okunma — 22 Mart 2023 16:33
Katlanabilir akıllı telefon sektörüne yeni bir soluk getirmek isteyen Huawei, Mate X3’ü öyle özelliklerle donatıyor ki bu bir dönemin sonunun habercisi olabilir.

Huawei, son birkaç yıldır harika katlanabilir cihazlar sunan bir marka olmasına rağmen, katlanabilir telefonlar denildiğinde çoğu insanın aklına Samsung ve Galaxy Fold serisi geliyor. Huawei Mate Xs2, katlandığı şekilde dışa doğru açıldığından, ekranında kırışıklık olmayan az sayıda katlanabilir cihazdan biri (belki de tek olanı) idi. İşte bu yüzden yeni Huawei model büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor.

Resmi duyurunun 23 Mart‘ta yerel saatle 14:30’da gerçekleşeceğini gösteren birkaç teaser resmi, Çinli sosyal medya platformu Weibo‘da sızdırıldı. İki sızdırılan görüntü de Mate X3’ün hafif ve sağlam olacağına işaret ediyor.

İşte Huawei Mate X3’ün Galaxy Z Fold 4’ü devirme planı

Display Supply Chain Consultants‘ın CEO’su Ross Young, Huawei’nin yaklaşan ultra yüksek son katlanabilir cihazı hakkında bazı özellikler paylaştı. Ross, Twitter hesabında bazı Mate X3 özelliklerini paylaştı ve telefonda devasa 7,85 inç katlanabilir ekran ve 6,45 inç kapak ekranı olacağını belirtti.

Bu, Huawei’nin bir sonraki katlanabilir cihazında, Galaxy Z Fold 4 ile benzer şekilde içeri katlanan bir tasarım kullanacağını gösteriyor. Bilgiler doğru çıkarsa, Mate X3, iç kısımda 7,6 inçlik bir ekrana sahip olan Galaxy Z Fold 4‘ü ekran alanında geride bırakacak.

Ross’un bahsettiği diğer önemli bir özellik ise UTG (ultra ince cam) malzemesinin, Huawei‘nin katlanabilir cihazında ilk kez kullanılmış olmasıdır. Gönderiye göre, Mate X3 ayrıca Uydu İletişim özelliklerine sahip olacak. Tüm bu özelliklerin temel amacı ise Fold 4’ü tahtından indirmek. Tabi başarılı olup olamayacağını ise zaman gösterecek.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/iste-huawei-mate-x3un-galaxy-z-fold-4u-devirme-plani-641ac25a38e1b1313e42caad
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli