user
e
sv

Fiyatıyla iddialı Nokia C12 Pro tanıtıldı! İşte özellikleri

224 okunma — 22 Mart 2023 08:54
Nokia C12 Pro duyuruldu. Uygun fiyatı ve çıkarılabilir bataryasıyla dikkat çeken yeni C12 Pro, neler sunuyor?

Nokia, uygun fiyatlı akıllı telefon yelpazesine bir yeni ürün daha ekledi. HMD Global, Android 12 GO tabanlı giriş seviyesi Nokia C12 Pro’yu piyasaya sürdü. Bir önceki C12 modeliyle benzer teknik özelliklere sahip olan cihaz, daha gelişmiş bir kamera ve rekabetçi fiyat etiketiyle dikkat çekiyor. İşte Nokia C12 Pro özellikleri ve fiyatı.

Android 12 GO tabanlı Nokia C12 Pro neler vadediyor?

Giriş seviyesine hitap eden Nokia C12 Pro, su damlası çentikli 6,3 inç HD+ ekrana yer veriyor. Cihazın arka tarafında 8 Megapiksel kamera ve LED flaş bulunuyorken, ön tarafında ise 5 Megapiksellik bir selfie kamerasını barındırıyor.

Bir önceki modele göre yükseltilmiş 4000 mAh çıkarılabilir bataryadan besleniyor. HD+ ekrana sahip olduğunu düşünürsek, bu bataryanın birkaç gün boyunca dayanabileceğini söylemek mümkün. Ayrıca gücünü ise Unisoc 9863A1 yonga setinden ve 2GB / 3GB RAM’den alıyor.

Nokia, orta ve uzun vadede planlarını oluşturdu. Şirket tasarım olarak yenilenmiş olsa da eski Nokia logosu rafa kaldırılmadı.

2GB / 3GB RAM seçeneği, microSD kart destekli 64GB dahil depolama ile eşleştirildi. Nokia’nın açıklamasına göre giriş seviyesi telefon, Android 12 Go destekli olacak. Ayrıca iki yıl boyunca üç ayda bir güvenlik güncellemesi alacak.

C12 Pro; Dark Cyan, Light Mint ve Charcoal olmak üzere üç renk seçeneğiyle birlikte sunuluyor. Lansmana özel olarak Hindistan’da satışa çıkan model, fiyatıyla da oldukça rekabetçi. Nokia C12 Pro fiyatı 84 dolar olarak belirlendi.

Bir önceki modele kıyasla daha büyük pil kapasitesi ve iki yıl boyunca güvenlik güncellemesi alacağını düşünürsek, C12 Pro’nun giriş seviyesi için rekabetçi bir model olacağını söylemek mümkün. C12 Pro’nun Türkiye’de satılıp satılmayacağı ise şimdilik belirsiz.

Kaynak : https://shiftdelete.net/nokia-c12-pro-ozellikleri-fiyati
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli