user
e
sv

Samsung’dan eski modeline Android 13 güncellemesi!

291 okunma — 19 Mart 2023 19:29
Akıllı telefon pazarının önde gelen markalarından birisi olan Samsung, güncelleme anlamında da elini hızlı tutuyor.

Akıllı telefon pazarında iyi işler çıkaran markaların başında Samsung geliyor. Zaten bunu satış sayıları da gösteriyor. Şu anda en çok satış yapan akıllı telefon markası olarak Samsung görünüyor. Şirket bunu donanımsal anlamda iyi telefonlar çıkarmasına borçlu olduğu kadar, hiç şüphesiz ki güncelleme anlamındaki başarısına da borçlu.

Samsung’dan eski amiral gemisine Android 13 güncellemesi!

Öyle ki şirket birkaç nesil önceki modellerine bile güncelleme desteği sağlıyor. İşte buna bir örnek daha geldi. Güney Koreli firma, Galaxy S10 Lite modeli için Android 13 güncellemesini yayınladı. Henüz Galaxy S10 Plus için böyle bir güncelleme sunulmadığının altını çizmiş olalım. Şirketin neden daha güçlü olan bir telefonu yerine daha uygun fiyatlı olan Lite modeline bu güncellemeyi verdiği ise bilinmiyor.

Forumlarda Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus kullanıcılarının ise bu duruma tepki gösterdikleri görülüyor. Kullanıcıların neden daha güçlü olan bu cihazlar yerine Lite modele Android 13 sunulduğuna anlam veremedikleri yorumlarda çokça belirtiliyor. İlerleyen aylarda bu telefonlara da güncelleme sunulması kuvvetli bir ihtimal olsa da net bir tarih vermek henüz kolay değil. Önümüzdeki süreçte neler olacağını bekleyip göreceğiz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/samsungdan-eski-modeline-android-13-guncellemesi-6416ee4dc6988b24b77c3517
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli