user
e
sv

Apple AirPods modelleriyle ilgili oldukça önemli iddialar var

222 okunma — 17 Mart 2023 08:31
Apple, her kulvarda olduğu gibi kablosuz kulaklık sektöründe de en iddialı isimlerden biri. Peki bu seriyi yakın zamanda ne gibi gelişmeler bekliyor?

Apple, popüler AirPods serisine dikkat çekici bir yeni sağlık özelliği getirmeyi planlıyor gibi görünüyor. Şirketin gelecekteki AirPods’ları işitme tabanlı bir sağlık özelliği ile birlikte sunabilir. İşte tüm detaylar.

Haber, Bloomberg editörü Mark Gurman’dan geliyor ve ünlü duyumcu bu yeni özelliklerin çok da uzakta olmadığını paylaşıyor. Yani kablosuz kulaklıklarda yeni sağlık sensörlerinin önümüzdeki bir veya iki yıl içinde yerini alması bekleniyor. Gurman, son Power On bülteninde Cupertino merkezli devin yakın gelecekte AirPods’u da “sağlık aracı” işlevleri sunmak üzere yükseltmeyi düşündüğünü belirtti.

Ayrıca bu, AirPods’un kullanıcılara “bir şekilde işitme verisi alabilme” özelliği sunmasını da içerecek. Apple, Live Listen ve Conversation Boost gibi işitme ile ilgili işlevleri kullanıcılara eklemeye çalışıyor.

Apple AirPods modelleriyle ilgili oldukça önemli iddialar var

Daha önce, AirPods’un işitme cihazları için iyi bir ucuz alternatif olarak işlev görebileceğine dair bir raporu da paylaşmıştık. Ancak Gurman, bu özelliklerin henüz FDA tarafından onaylanmadığını ekledi.

Başka bir deyişle, bu özellikler hala işitme cihazlarının tam teşekküllü bir alternatifi olmaktan uzak. Ancak, iPhone üreticisinin AirPods’a çeşitli sağlık ile ilgili özellikler eklemek için çalıştığı açık. Bu, biyometrik sensörler, hareket sensörleri, sıcaklık monitörleri, kalp atış hızı takip cihazları, terleme ve daha fazla unsuru içeriyor. Apple, AirPods’u önümüzdeki yıl önemli ölçüde yükseltiyor gibi görünüyor, bu nedenle bu ek özelliklerin 2024’ün ikinci yarısında veya 2025’in ilk yarısında yerini almasını bekleyebiliriz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/donanim/apple-airpods-modelleriyle-ilgili-oldukca-onemli-iddialar-var-6412afced17f9b502d71e951
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli