user
e
sv

Spotify beraber müzik dinleme nasıl yapılır?

303 okunma — 16 Mart 2023 15:09
Arkadaşlarla beraber müzik dinlemek oldukça keyifli bir aktivite. Peki Spotify üzerinden beraber müzik dinleme nasıl yapılır?

Spotify, dünyada en çok kuallanılan müzik uygulamalarından biri olarak öne çıkıyor. Milyonlarca kullanıcıya ulaşan uygulama premium abonelik ücretleri ile birlikte kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunuyor. Bünyesinde birçok şarkı ve podcast barındıran platform, kullanıcılarına oldukça keyifli zaman geçirmeyi vadediyor.

Spotify beraber müzik dinleme

Çoğu kullanıcı şarkıları dinlerken, arkadaşları ile paylaşmak istiyor. Spotify üzerinde şarkı listenizi paylaşabileceğiniz gibi aynı anda şarkıyı dinlemek için de bir seçenek bulunuyor. Peki Spotify üzerinde beraber müzik dinleme nasıl yapılıyor?

Spotify'dan zamanda yolculuk yaptıracak yeni özellik!

Spotify’da sevdiklerinizle birlikte müzik dinlemek için öncelikle her iki tarafın da premium abone olması gerektiğiniz hatırlatalım. Beraber müzik veya podcast dinlemek için oturuma davet edilen herkes çalma listesini de kontrol edebiliyor.

Spotify, şubat ayından itibaren Spotify Premium abonelik ücretlerine yüzde 42 oranında zam yapılacağını açıkladı.

İşte beraber müzik dinlemek için yapılması gereken adımlar:

  1. Öncelikle Spotify’ı açıp istediğiniz bir şarkı ya da podcast’i açıyorsunuz.
  2. Ekranın alt tarafında bulunan ‘bilgisayar monitörüne ve hoparlöre’ benzeyen simgesine tıklıyorsunuz
  3. Uzaktan grup oturumu başlat kısmını seçin
  4. Arkadaşlarını davet et seçeneğine dokunun
  5. Grup oturumu başlattıktan sonra başka arkadaşlarını davet etmek istersen ekranın alt kısmındaki “+” simgesine dokunup istediğiniz kişiyi ekleyebilirsiniz.
  6. Paylaşım yöntemini de belirledikten sonra ‘Bağlantıyı kopyala’ seçeneğini belirleyerek arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Bu adımlardan sonra sevdiklerinizle birlikte beraber müzik veya podcast dinleyebileceksiniz. Bu şekilde uzakta olsanız bile artık aynı şeyleri dinlemeniz mümkün olacak. Spotify’da oturumdan çıkmak istediğinizde ise iki hamlede bunu yapabilirsiniz. Bunun için:

  1. Ekranın alt tarafında bulunan ‘bilgisayar monitörüne ve hoparlöre’ benzeyen simgesine tıklıyorsunuz
  2. Açılan sayfada Oturumdan ayrıl veya Oturumu sonlandır seçeneğine dokunuyorsunuz.
Kaynak : https://shiftdelete.net/spotify-beraber-muzik-dinleme-nasil-yapilir
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli