user
e
sv

Spotify, TikTok tarzı müzik keşif akışını başlatıyor

925 okunma — 09 Mart 2023 22:18
Dikey TikTok tarzı video akışı, günlük olarak kullandığımız birçok uygulamayı işgal etti ve şimdi resmi olarak bir başka uygulamaya daha geliyor.

Geçen yıl bir beta testi duyurduktan sonra Spotify, mobil uygulamasının Ana Sayfa bölümü için “daha görsel, dinamik” bir görünüme sahip yeni bir tasarım sunmaya başlayacak. Şirket, görsel yayınların “sanatçılar ve hayranlar arasında daha derin keşif ve daha anlamlı bağlantılar için inşa edildiğini” söylüyor.

Müzik, Podcast’ler ve Sesli Kitaplar bölümleri ayrıca, Spotify’ın ön izlemeniz için ses ve video klipler sunacağı yeni beslemeler arasında “amaçlı bir şekilde kaydırma” olanağı sağlar. Tamamını duymak istediğiniz bir şey bulursanız, kaydetme, paylaşma, birden fazla şarkıyı (çalma listeleri veya albümler) önizleme, bölüm transkripsiyonlarını okuma ve video podcast’leri izleme seçenekleri vardır.

Spotify, TikTok tarzı müzik keşif akışını başlatıyor

Bu görsel beslemeler, türe göre düzenlenmiş klipler arasında gezinebileceğiniz Arama arayüzünde de olacaktır. Ayrıca Spotify, görsel içeriği Discover Weekly, Release Radar, New Music Friday ve Rap Caviar gibi küratörlüğünü yaptığı çalma listelerine de koyacağını söylüyor. Şirket bunu, siz çalmaya basmadan önce bu koleksiyonlardaki şarkılar için önizleme sunmanın bir yolu olarak görüyor. İlk testlerden bazılarının aksine Spotify, bu yeni kaydırılabilir yayınlar için uygulamanın gezinme çubuğuna henüz dördüncü bir düğme eklemedi.

Müzik sekmesi için (şimdilik yalnızca ABD ve Kanada’daki) kullanıcılar, sekiz kişiselleştirilmiş kısayol koleksiyonunun hemen altında Spotify’ın AI DJ’ini görecek. Kaydırmaya başladığınızda, uygulama bir şarkının sesli ve görsel parçacıklarını gösterecek (tercih ederseniz sessizde izleyebilirsiniz). Buradan, tıpkı Instagram Stories’de olduğu gibi kartlara dokunarak bir albümden veya çalma listesinden beş adede kadar farklı şarkıyı önizleyebileyeceksiniz. Spotify ayrıca bu önerileri neden gördüğünüz konusunda size kısa bir bağlam sunacak.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/spotify-tiktok-tarzi-muzik-kesif-akisini-baslatiyor-6409cee9b0b5eb13454f7999
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli