user
e
sv

Siri’ye veda: Apple ekosistemine ChatGPT eklendi!

937 okunma — 09 Mart 2023 23:30
macGPT ve WatchGPT nedir? Apple cihazlarında tek tıkla ChatGPT kullanmak artık mümkün. İşte yeni uygulamaların detayları.

Son ayların en büyük yapay zeka projelerinden biri olan sohbet botu ChatGPT, nihayet Apple ekosistemi ile entegre hale geliyor. Apple kullanıcıları, MacGPT ve watchGPT isimli iki yeni uygulama aracılığıyla ChatGPT’yi kendi cihazlarında deneyimleyebilir.

macGPT ve watchGPT nedir, nasıl kullanılır?

MacGPT, macOS arayüzüne yapay zekayı entegre ediyor. macOS menü çubuğuna ChatGPT desteği ekleyen bu ücretsiz uygulama, kullanıcılara masaüstünden ayrılmadan birçok şeyi yapma fırsatı tanıyor. Uygulama, ChatGPT’yi web tarayıcısına yükleyerek soru sormayı ve yanıt almayı kolaylaştırıyor.

Buna ek olarak macOS kullanıcıları, daha pratik olması için uygulamaya klavye kısayolu atayabilir. Ancak bu uygulamanın Apple tarafından geliştirilmediğini, üçüncü taraf bir geliştirici tarafından sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

Apple Music Classical çıkış tarihi belli oldu! Apple, 2021’de klasik müzik hizmeti Primephonic’i satın aldı ve yeni bir uygulama geliştirdi.

macGPT’ye ek olarak Apple Watch için de benzer bir uygulama sunuldu. WatchGPT, kullanıcıların doğrudan akıllı saatlerinden ChatGPT ile etkileşim kurmasına olanak tanıyor. WatchGPT sayesinde sorulara yanıt alabilir ve yazmaya gerek kalmadan uzun mesajlar oluşturabilirsiniz.

WatchGPT ile oluşturulan yanıtlar; metin, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla paylaşmak mümkün. App Store’da 4,99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan uygulama, Apple Watch’a bakılmasıyla bile etkinleştirilebiliyor.

Her iki uygulamanın da Apple ve OpenAI’dan bağımsız olarak geliştirildiğini belirtmek gerekiyor. Yani uygulamaların kullanımıyla ilgili sorumluluk tamamen kullanıcılara ait. macGPT ve WatchGPT hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Kaynak : https://shiftdelete.net/apple-chatgpt-macgpt-watchgpt
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli