user
e
sv

Snapchat yapay zeka robotuna göz kırptı

246 okunma — 06 Mart 2023 12:19
Snapchat, popüler ChatGPT tarafından desteklenen kendi yapay zeka sohbet botunu getirmek için çalışıyor.

Fotoğraf ve video tabanlı mesajlaşma hizmeti, ChatGPT’nin gücüyle desteklenen yapay zeka sohbet botlarını tanıtacak. Snap CEO’su Evan Spiegel, bu sohbet botlarının günlük yaşamda giderek daha fazla kullanışlı hale geldiğini iddia ediyor.

Snapchat’in yeni botu “My AI” olarak adlandırılacak ve kullanıcıların arkadaşlarıyla olan sohbetlerinin üzerinde uygulamanın sohbet sekmesine yerleştirilecek. Şirketin resmi notlarına göre, şirket, her ay 3,99 dolar ödeyen Snapchat Plus abonelerine sohbet botunu getirmeyi planlıyor.

Ancak, Snapchat’in 750 milyon aylık kullanıcısına herkesin erişebileceği bir yapay zeka sohbet botu sunmayı da planlıyor. Spiegel, “Büyük fikir, her gün arkadaşlarımızla ve ailemizle konuşmanın yanı sıra, her gün yapay zeka ile de konuşacağız. Ve bu, bir mesajlaşma hizmeti olarak yapabileceğimiz bir şeydir.” dedi. My AI, başlangıçta Snapchat’e entegre edilmiş basit ve hızlı bir mobil dostu ChatGPT sürümü olarak işlev gösterecek.

Ancak, gerçek ChatGPT ile My AI arasındaki temel fark, Snapchat’teki My AI’nin işlevselliği açısından azaltılmasıdır. Başka bir deyişle, size geniş bir konu yelpazesinde akademik raporlar veya yazılar yazamaz. Bununla birlikte, yapay zeka sohbet botunun ücretli abone kullanıcı tabanını artırmak ve aksi takdirde ücretsiz olan hizmetini nasıl para kazandıracağını bulmak için daha küçük bir süreçte kullanılması muhtemel.

Kaynak : https://www.cnnturk.com/teknoloji/snapchat-yapay-zeka-robotuna-goz-kirpti
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli