user
e
sv

Garmin, AMOLED ekranlı ilk özel koşu saatlerini tanıttı

152 okunma — 05 Mart 2023 22:27
Akıllı saat pazarı her geçen gün büyümeye devam ederken, sektörün önemli isimlerinden biri olan Garmin yeni akıllı saat modellerini resmen tanıttı.

Garmin, bugün AMOLED ekranlı iki yeni GPS koşu akıllı saati Forerunner 965 ve 265 serisini duyurdu. Yeni saatler, koşucular için “ileri antrenman metrikleri” ve kalp atış hızı değişkenliği (HRV), genel uyku kalitesi ve antrenman yükü gibi sağlık istatistikleri sunuyor.

Forerunner 265 Serisi 242mm Forerunner 265S ve 46mm Forerunner 265 olmak üzere iki boyutta sunuluyor. 265S, GPS modunda 24 saate kadar ve akıllı saat modunda 15 güne kadar pil ömrü sunarken, 265 modeli ise GPS kullanımı için 20 saat ve akıllı saat kullanımı için 13 gün ömrüne sahip. Her iki saatte de Pulse Ox sensörleri, “Vücut Pil” enerji izleme, uyku ve stres takibi, adet döngüsü takibi ve gebelik takibi bulunuyor. Ayrıca, V02 max (ağırlığınıza göre dakikada tüketeceğiniz maksimum oksijen) performans durumu ve diğer metrikler gibi birçok özellik sunuyor. Son olarak, gelecekteki bir yarış hakkında bilgi girerek günlük önerilen antrenmanları veya favori Garmin antrenörlerinin video serisini takip ederek iki adapte antrenman seçeneği sunuyor.

Diğer yandan, Forerunner 965, 1.4 inçlik bir AMOLED ekranı, GPS modunda 31 saate kadar ve akıllı saat modunda 23 güne kadar pil ömrüne sahip daha üst düzey bir model.

Garmin, AMOLED ekranlı ilk özel koşu saatlerini tanıttı

Daha ucuz modelin tüm özelliklerini devralmasının yanı sıra, yük oranı (bir sporcu’nun antrenman yükü ile başa çıkabileceği şey arasındaki ilişki) gibi ek performans metriklerini de kaydeder, kuvvet düzeylerini yönetmek için gerçek zamanlı dayanıklılık bilgileri ve ayrıntılı tırmanma metrikleri (gradient, mesafe ve yükseklik kazançları dahil) sağlar. Saat ayrıca dahili haritalama ve müzik depolama özelliklerini içerir.

Garmin, bu akıllı saatlerle koşucuların antrenman ve sağlık verilerini daha kolay bir şekilde izleyebilmelerini sağlamayı hedefliyor. Bu yeni özellikler, koşucuların antrenmanlarını takip ederek performanslarını optimize etmelerine yardımcı olacak.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/akilli-saat/garmin-amoled-ekranli-ilk-ozel-kosu-saatlerini-tanitti-640457497a8edd16d46d3c44
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli