user
e
sv

Apple, iPhone 15 Pro modellerinde ikonik tuşunu kaldıracak

137 okunma — 04 Mart 2023 16:47
Apple, iPhone 15 serisinde yer alacak Pro modellerinde sessize alma anahtarını kaldıracak! İşte detaylar...

Apple, sonbaharda bir etkinlik yapacak ve iPhone 15 serisini tanıtacak. Teknoloji devinin bu seride tasarım tasarım anlamında birçok değişiklik yapacağı biliniyor. Bugün ortaya çıkan haberlere göre iPhone 15 Pro modellerinde sessize alma anahtarı kalkacak. Bunun yerine aynı işlevi gören farklı bir tuş tasarımı kullanılacak.

iPhone 15 Pro modellerindeki sessize alma anahtarı, dokunmatik olacak

Apple, iPhone X‘ten beri Home tuşunu (orta tuş) SE modelleri dışında kullanmıyor. Bir süredir ortada dolaşan bilgilere göre Apple, iPhone 15 modellerinde geriye kalan sessize alma anahtarı, güç ve ses tuşunda da birtakım değişiklikler yapacak.

Apple, iPhone 15 Pro modellerinde sessize alma anahtarını kaldıracak. Bunun yerine dokunmatik ya da SE modelindeki Home tuşunda olduğu gibi titreşimli bir tuş ekleyecek.

Bir teknoloji analisti, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda iPhone 15 Pro modelinin ses tuşları için tasarım değişikliği olduğunu açıkladı!

Küçük bir değişiklik gibi görünse de Apple, bunu yaparsa uzun aradan sonra geleneği bozacak. Çünkü firma, 2007 yılından beri çıkardığı bütün modellerine sessize alma anahtarını tasarımlarına ekliyor.

Teknoloji devi, bu seride tasarım yönünden önceki modellere göre başka birçok alanda da farklılık yapacak. iPhone 15 Pro modellerinde ayrıca ses tuşları da değişecek. Bu tuşlar iki tane küçükten bir tane uzun tuşa dönüşecek. Ek olarak iPhone 15 serisinin tamamında ilk kez USB-C bağlantı noktası ve Dinamik Ada yer alacak. Dinamik Ada, önceki seride sadece Pro modellerde kullanılmıştı.

Apple, tüm bunlar dışında iPhone 15 serisindeki Pro modellerde titanyum malzeme kullanacak. Sağlamlığı ile öne çıkan titanyum, diğer modellerde kullanılmayacak. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus için paslanmaz çelik kullanılmaya devam edecek.

Kaynak : https://shiftdelete.net/iphone-15-pro-sessize-alma-anahtari
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli