user
e
sv

Xiaomi Mix Fold 3 katlanabilir telefonlara yeni bir soluk getirecek!

284 okunma — 03 Mart 2023 15:11
Xiaomi Mix Fold 3 hakkında ilk detaylar gelmeye başladı. DCS ismiyle tanıdığımız ünlü bir sızıntıcı, katlanabilir akıllı telefonun ne zaman çıkış yapacağını ortaya attı. Tüm detaylara birlikte bakalım.

Katlanabilir akıllı telefon dünyasında çekişmeli bir rekabetin sürdüğünü hepimiz biliyoruz. Xiaomi, Samsung, Vivo ve Oppo gibi mobil devleri katlanabilir telefon sektöründe oldukça aktif. Samsung, Galaxy Z Fold 4 ve Flip 4 modelleri sayesinde büyük bir ivme yakaladı. Şimdi ise Xiaomi, bir sonraki katlanabilir akıllı telefonu Mix Fold 3 ile karşımıza çıktı. Digital Chat Station ismiyle bildiğimiz sızıntıcı, bu katlanabilir akıllı telefonun çıkış zaman dilimi hakkında bilgiler sundu.

Xiaomi Mix Fold 3 için tarih netleşiyor

DCS, Çinli teknoloji devinin bir sonraki katlanabilir teklifi Xiaomi Mix Fold 3’ün 2023’ün ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceğine işaret etti. Hatırlamak gerekirse Xiaomi Mix Fold 2, geçtiğimiz yılın ağustos ayında piyasaya sürülmüştü. Bu şekilde Mix Fold 3’ün buna yakın bir tarihte piyasaya sürüleceğini tahmin edebiliriz.

Daha önceki bilgiler Xiaomi Mix Fold 3’ün 16GB LPDDR5x RAM ve 512GB/1TB dahili depolama seçeneklerine sahip olacağını belirtmişti. Katlanabilir akıllı telefon hakkında bildiklerimiz şu anlık bu kadar ancak ilerleyen vakitlerde yeni detayların ortaya çıkacağı söyleniyor.

Xiaomi Mix Fold 3
Xiaomi Mix Fold 2 resmi render görüntüsü. (Xiaomi)

Xiaomi Mix Fold 3’ün özellikleri hakkında tahmin yürütmek için bir önceki Mix Fold 2 modelinin özelliklerini hatırlayabiliriz. Telefon 8.02 inç büyüklüğünde 120Hz yenileme destekli AMOLED ekran ve 6.56 inç büyüklüğünde AMOLED dış ekran taşıyor.

Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alan Mix Fold 2, 12GB’a kadar RAM ve 1TB’a kadar dahili depolama seçenekleri sunuyor. Telefon 50 Megapiksel birincil kamera, 13 Megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 8 Megapiksel telefoto ünitesi taşıyor. Ön kısımda ise 20 Megapiksel selfie lensi yer alıyor.

Son olarak ise akıllı telefonun 67W hızlı şarj destekli 4,500mAh kapasiteli pil tarafından desteklendiğini hatırlayabiliriz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/xiaomi-mix-fold-3-katlanabilir-telefonlara-yeni-bir-soluk-getirecek-6401c8c8df44f3197235ea78
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli