user
e
sv

realme GT Neo 5 SE özelliklerini görenler büyülendi!

195 okunma — 02 Mart 2023 19:46
Mobil devinin çok yakında tanıtılacak olan realme GT Neo 5 SE akıllı telefon modeli hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı. Bakalım telefon neler sunacak? İşte detaylar.

realme markasının ülkemiz mobil pazarında oldukça aktif bir role sahip olduğunu biliyoruz. Her segmente yönelik yeni cihazlar geliştiren şirketin göze çarpan son modeli ise realme GT Neo 5 SE oldu. Yakında tanıtılması beklenen akıllı telefon, yeni sertifikalar sayesinde gün yüzüne çıkmaya başladı.

realme GT Neo 5 SE özellikleri netleşiyor

Son çıkan 3C listesine göre realme GT Neo 5 SE, 5G bağlantı desteğine ve 100W hızlı şarj desteğini kapsayacak. Ancak bildiklerimiz bununla kısıtlı değil.

Digital Chat Station (DCS) ismiyle bildiğimiz bir sızıntıcı, GT Neo 5 SE’nin 6.74 inç büyüklüğünde 2772 x 1240 piksel çözünürlüğünde 144Hz yenileme hızı sunan OLED panele sahip olacağını açıkladı. Bu ekran yüksek yenileme hızının yanı sıra parlak bir deneyim de sunacak. Bu, 1100 nit tepe parlaklık desteği sayesinde elde edilecek.

realme gt neo 5 SE DCS
Digital Chat Station (DCS), Weibo isimli sosyal medya platformunda realme GT Neo 5 SE modelinin özelliklerini detaylandırıyor. (Weibo)

Güç kısmında ise akıllı telefonun Qualcomm’un üst-orta sınıf Snapdragon 7+ Gen 1 yonga seti tarafından destekleneceği belirtildi. Optik tarafta ise 64 Megapiksel birincil kamera, 2 Megapiksel ve 8 Megapiksel lensler yer alacak. Ön kısımda ise 16 Megapiksel çözünürlüğünde bir selfie lensi görüyoruz.

Telefon hakkında bildiklerimiz şu anda bunlarla kısıtlı. İlerleyen süreçlerde cihaza dair yeni bilgilerin ortaya çıkacağı öngörülüyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/realme-gt-neo-5-se-ozelliklerini-gorenler-buyulendi-64008a6cc2d6fb6b0f1b481c
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli