user
e
sv

WhatsApp’a tarihi bir özellik geliyor: Artık yanlış yazdım derdi olmayacak

781 okunma — 28 Şubat 2023 16:00
Dünyanın en popüler internet tabanlı anlık iletişim servisi WhatsApp, yeni özelliği sayesinde kullanıcılarını yazım yanlışlarından kurtaracak.

Amerikalı sosyal medya devi WhatsApp yeni bir güncelleme paketi üzerine yoğunlaştı. Peki bu güncellemede neler var? WhatsApp, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesi için mesajları düzenleme özelliği üzerinde çalışıyor!

WhatsApp beta for Android sürümünde geliştirme aşamasında olan bu özelliği 6 ay önce ilk olarak duymuştuk. Aynı özelliği 2 ay önce WhatsApp Desktop beta sürümü geliştirilirken de keşfetmiştik ve bugün iOS uygulaması için güncellemeyle ilgili haberlerimiz var. TestFlight uygulamasında mevcut olan en son WhatsApp beta for iOS 22.23.0.73 güncellemesi sayesinde, WhatsApp’ın aynı özelliği iOS beta uygulamasının gelecekteki bir güncellemesi için getirmeyi planladığını keşfettik.

WhatsApp’a tarihi bir özellik geliyor: Artık yanlış yazdım derdi olmayacak

Bu ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi, düzenleme mesajı işlemi, özelliğin uygulamanın gelecekteki bir güncellemesiyle piyasaya sürüldüğünde ayarlar menüsünde görünecektir. Tüm düzenlenmiş mesajlar, sohbet balonu içinde “Düzenlendi” etiketiyle işaretlenecek. Ayrıca, WhatsApp kullanıcılarına gönderdikleri metin mesajlarını düzenlemeleri için en fazla 15 dakika süre verecek. Bu özellik, henüz sadece metin mesajlarını düzenlemenize olanak tanıyacak. Resim, video ve belgeler için altyazı düzenlemesi şu anda desteklenmiyor, ancak özelliğin piyasaya sürülmeden önce geliştirilmiş bir sürümünü bekleyebiliriz.

Mesajları düzenleme özelliği, bazı beta test kullanıcıları için uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde piyasaya sürülecek. Bu özellik henüz geliştirme aşamasında olduğundan, özelliğin piyasaya sürülme tarihine ilişkin bir bilgi mevcut değil, ancak özellik kullanıma sunulduğunda, yine bu bilgiyi de sizlerle paylaşacağız.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/whatsappa-tarihi-bir-ozellik-geliyor-artik-yanlis-yazdim-derdi-olmayacak-63fc596f0588867a3031a934
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli