user
e
sv

iPhone 14 Pro alanlar bin pişman! O özellik standart iPhone modellerine de geliyor!

182 okunma — 26 Şubat 2023 22:49
Son sızan render görüntüleriyle Dynamic Island ismiyle bilinen çentiksiz ekran özelliğinin standart iPhone 15 modelleri için yolda olduğu ortaya çıktı. İşte detaylar.

iPhone 14 Pro modelleri sayesinde tüketiciler ilk defa çentiksiz ekran deneyimini yaşamıştı. Dynamic Island özelliği ile gelen bu deneyim, standart iPhone 14 modellerine gelmemişti.

Ancak önümüzdeki standart iPhone 15 modellerinde işler değişecek gibi gözüküyor. Bu yıl tanıtılması beklenen iPhone 15 Plus modelinin CAD temelli render görüntülerinde bu modelin Dynamic Island özelliğini kapsayacağı ortaya çıktı.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus çentiksiz ekran deneyimi sunacak

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan CAD temelli render görüntüleri ile standart iPhone 15 modelinde çentik olmayacağı ortaya çıkmıştı. Bu modele ek olarak iPhone 15 Plus modelinin de çentiksiz bir şekilde geleceği belli oldu. 9TO5Mac tarafından paylaşılan yeni render görüntüleri ile her iki modelde de Dynamic Island’ın varlığı kanıtlanmış oldu.

iPhone 15 Plus
iPhone 15 Plus modeline ait olan 9TO5Mac tarafından paylaşılan render görüntüsü. (9TO5Mac)

Bunun dışında Apple’ın son teknoloji A16 veya A17 Bionic yonga setinin iPhone 15 Plus modelinde yer alacağı bildirildi. Ayrıca 512 GB’a kadar dahili depolama ve 6 GB RAM desteğini cihazda görebiliriz. Son olarak ise iPhone 15 Plus’ta artırılmış kullanım süresi için geçen seneki Plus modelindekine göre daha büyük kapasiteli bir pil görebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde iPhone 15 ailesinin USB Type-C şarj bağlantısı ile geleceği ortaya çıkmıştı. Ancak şarj hızı açısından ne ile karşılaşacağımız henüz belli değil. İlerleyen zamanlarda bu bilgiler de ortaya çıkacaktır.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/iphone-14-pro-alanlar-bin-pisman-o-ozellik-standart-iphone-modellerine-de-geliyor-63fa7c9f71a45a413b3c69ad
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli