user
e
sv

Xiaomi 13 Ultra’nın tasarımı ilk kez sızdırıldı

219 okunma — 25 Şubat 2023 16:38
Amiral gemisi sınıfının takipçilerini heyecanlandıracak yeni bir gelişme yaşandı. Xiaomi 13 Ultra’nın tasarımı ilk defa gün yüzüne çıktı.

Bu haftanın sonunda Xiaomi, Aralık ayında ilk olarak Çin’de tanıttığı 13 ve 13 Pro modellerinin uluslararası çıkışını duyuracak. Ancak ailenin belirgin bir şekilde eksikliği Ultra modeli. Şirketin CEO’su, bu yıl 13S Ultra olmayacağını söylemiş olabilir, ancak son haftalarda sürekli artan bir şekilde sızan 13 Ultra’yla alakalı hiçbir konudan bahsetmedi.

Xiaomi 12S Ultra, 2022 yılı Temmuz ayında tanıtıldı, bu nedenle halefinin gelmek için hala bolca zamanı var. Bugün, iddia edilen olarak yakında piyasaya sürülecek Xiaomi 13 Ultra için tasarlandığı söylenen bir kılıfı tasvir eden birkaç resim ortaya çıktı ve bunlar muazzam bir daire şeklindeki kamera adasının resmini çiziyor.

Xiaomi 13 Ultra’nın tasarımı ilk kez sızdırıldı - Resim : 1

Xiaomi 13 Ultra’nın tasarımı ilk kez sızdırıldı

Tabii ki, 12S Ultra’nın da hayal edilenden küçük olmadığını zaten biliyoruz. Bugünkü kılıf sızıntısı, cihaza yönelik bir çizim ve geçen hafta Çin’de sızan iddia edilen canlı fotoğraf gibi birkaç sızıntıya uyuyor. Sensörlerin düzeni benzer gibi görünüyor, ancak %100 uyumlu değil. Adanın üstündeki oval şekilli kesik, diğer sızan görsellerden ne olabileceğine dair bir fikir vermiyor.

Xiaomi 13 Ultra, en azından Çin’de Mart veya Nisan’da piyasaya sürüleceği söylentileri yayılıyor. Beklendiği gibi Ultra serisine göre, fotoğrafçılığa büyük bir odaklanma yapacak. Geçmiş sızıntılardan birine göre, 13 Ultra, önceki modelinin 1 inçlik ana sensörünü koruyacak ancak gimbal stabilizasyonu ekleyecek. Arka taraftaki dört kameranın hepsi otomatik odaklama özelliğine sahip olacak ve bir dToF (direct Time-of-Flight) sensörü de olacak. Bakalım önümüzdeki günlerde bu cihaza ilişkin daha ne gibi özellikler öğreneceğiz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/xiaomi-13-ultranin-tasarimi-ilk-kez-sizdirildi-63f92f0bdcc24a122a45114b
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli