user
e
sv

Samsung’un yeni güncellemesi bu defa çocukları ilgilendiriyor

232 okunma — 19 Şubat 2023 21:16
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni güncellemesinde yetişkinler yerine çocukları hedef alması teknoloji dünyasında olumlu geri bildirimlere neden oldu.

Samsung, konuşma tabanlı yapay zeka asistanı Bixby’yi çocuklar için daha güvenli hale getiriyor. Yeni bir güncelleme ile Bixby, Samsung cihazlarda çocuk hesapları için kullanılabilir hale geldi. Artık bu uygulama çocuk dostu içerik sunabilir ve yaşa uygun şekilde yanıt verebilir.

Bixby Operasyon Ekibi, özellikle ABD ve Güney Kore’de olmak üzere, Bixby’nin artık çocuklar için de mevcut olduğunu doğruladı. Tabi Bixby’nin çocuklar için diğer ülkelerde de kullanıma sunulması planlanıyor. Ancak süreç yavaş yavaş ilerleyecek ve şu anda belirli bir zaman çizelgesi veya yol haritası bulunmuyor.

Samsung hesabı oluşturup bir aile grubu oluşturduktan ve çocuk hesabını ayarladıktan sonra, Bixby çocuklar için etkinleştirilebilir. Samsung’un resmi açıklaması, bu uygulamanın özellikle 13 yaşın altındaki çocuklar için kullanılabilir olduğunu iddia ediyor, ancak bu yaş sınırı ülkeden ülkeye değişebilir.

Samsung’un yeni güncellemesi bu defa çocukları ilgilendiriyor

Çocuklar için bu Bixby sürümü, yetişkinlerin erişebileceği sürümle hemen hemen aynı. Ancak içerik çocuklar için özel olarak hazırlanmıştır. Örneğin, çocuklar Bixby’ye sorular sorabilir ve konuşma tabanlı yapay zeka yaşa uygun yanıtlar verecektir.

Bixby, çocuklara hikaye anlatabilir, müzik çalabilir ve çocuk dostu oyunlar oynamalarına izin verebilir. One UI’daki Samsung Kids özelliğinin nasıl çalıştığına bakıldığında, Bixby tarafından sağlanan çocuklar için mobil oyunların reklamsız, çocuğun etkinliklerini takip etmeyen ve istenmeyen parasal işlemleri engelleyen bir yapıda olduğu varsayılabilir. Ayrıca Samsung’un duyurusu, son Bixby güncellemesinin fonksiyonel geliştirmeler ve hata düzeltmeleri uyguladığını da belirtiyor.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/yazilim/samsungun-yeni-guncellemesi-bu-defa-cocuklari-ilgilendiriyor-63f0d208e3483614b55eff3a
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli