user
e
sv

Instagram’dan bir yeni özellik daha geliyor

285 okunma — 19 Şubat 2023 13:15
Amerikalı sosyal medya devi Instagram, her geçen gün yeniliklerine bir yenisini daha ekliyor. İşte yine öyle günlerden birini yaşıyoruz.

Sosyal medya devi Meta, Instagram’a yeni bir özellik ekleyeceğini duyurdu. “Instagram Kanalları” adı verilen bu özellik, içerik oluşturucuların takipçileriyle doğrudan paylaşabileceği bireysel veya toplu mesajlar içeren yayın kanalları oluşturmalarına olanak tanıyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram Kanalları özelliğini şirketin kendi ‘Meta Kanalı’ ile duyurdu. Bu yeni özellik, içerik oluşturucuların en son güncellemelerini, sahne arkası anlarını ve takipçileriyle paylaşmak istedikleri herhangi bir içeriği Kanallar aracılığıyla paylaşmalarına olanak sağlıyor.

Instagram’dan bir yeni özellik daha geliyor

İçerik oluşturucular, yayın kanallarında sesli mesajlar gönderebilecek ve hatta anketler oluşturarak hayran geri bildirimlerini kitleselleştirebilecekler. Takipçiler de içerikler hakkında yorum yapabilecek ve anketlere katılarak oy kullanabilecekler.

Instagram Kanalları özelliği, şimdilik sadece birkaç ABD’li içerik oluşturucu tarafından test ediliyor. Ancak, Instagram, önümüzdeki aylarda özelliği tüm kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. İlgilenen içerik oluşturucuları, mobil cihazlarındaki bekleme listelerine kaydolarak özelliği erken erişim için değerlendirmeye alabilirler. Bu yeni özellik, Instagram’ın daha önce yayınladığı “Hikayeler” ve “Reels” gibi özelliklerin ardından, platformun kullanıcıları için sunabileceği bir diğer yeni araç olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bu yeni özelliğin hikayeler ya da reels kadar başarılı olup olmayacağını zaman gösterecek. Nitekim bugüne kadar Instagram’ın pek çok girişiminin olduğunu ancak bunlardan çok azının başarılı olarak kabul edildiğini biliyoruz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/instagramdan-bir-yeni-ozellik-daha-geliyor-63f14cb1e50ead1a57025eaa
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli