user
e
sv

Xiaomi Redmi 9 tasarımıyla şaşırttı

1233 okunma — 04 Haziran 2020 18:48
Xiaomi'nin orta segmentteki yeni modeli Redmi 9 tasarımıyla şaşırttı. İşte Xiaomi Redmi 9 hakkındaki son detaylar.
Xiaomi’nin orta segmentteki yeni modeli Redmi 9 tasarımıyla şaşırttı. İşte Xiaomi Redmi 9 hakkındaki son detaylar.

Xiaomi’nin önümüzdeki dönemde tanıtması beklenilen Redmi 9 modeline dair yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere kısa süre önce telefonun tüm teknik özellikleri sızdırılmıştı. Şimdi ise Xiaomi Redmi 9 ilk defa canlı olarak görüntülendi.

Xiaomi Redmi 9 tasarımıyla şaşırttı

Xiaomi’nin orta segmentteki yeni modeli kamera kurulumuyla geçtiğimiz yıl satışa sunulan Redmi Note 8 Pro modelini andırıyor. Ayrıca tasarım tarafında da Redmi K30 tasarım çizgisine hayli yakın. 

Görünen o ki Xiaomi Redmi K30 ile Redmi Note 8 Pro tasarımlarını harmanlayarak ortaya Redmi 9 serisini çıkarmış. Yani Xiaomi Redmi 9‘un kendisine özgü bir tasarım çizgisine sahip olmayacağını söyleyeibliriz.

Dilerseniz aşağıdan telefonun sızdırılan görseline bakabilirsiniz.

Bu arada dip not olarak telefonun teknik özelliklerine de değinelim. Xiaomi Redmi 9 gücünü MediaTek tarafından geliştirilen Helio G80 yongasından alıyor. 1080p çözünürlüğünde 6.53 inçlik ekranla gelen telefonda 13MP + 8MP + 5MP + 2MP’lik 4’lü ana kamera modülü bulunuyor.

5000 mAh kapasitesine sahip bir pilden beslenecek olan Redmi 9‘da 18W hızlı şarj desteği de yer alacak.

Xiaomi‘nin pek çok modelde olduğu gibi Redmi 9‘u da ilk etapta Çin ve Hindistan pazarında satışa sunması bekleniyor. Lakin bu model çok büyük bir ihtimalle Türkiye’de de satışa çıkacaktır. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/mobil/
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli