user
e
sv

Dünyanın en pahalı otomobili! Yeni Rolls-Royce Arcadia Droptail

232 okunma — 02 Mart 2024 22:55
Dünyanın yeni en pahalı otomobili görücüye çıktı. İşte karşınızda Rolls-Royce Arcadia Droptail özellikleri ve detayları...

Birçok otomobil markası satın alacağınız otomobili özelleştirmenize olanak tanır. Mesela opsiyonel metalik renkler, cam tavan gibi özellikler bu özelleştirme seçenekleriniz arasında yer alır. Ancak bazı markalarsa direkt olarak özel otomobiller üretir. Bugün size anlatacağımız otomobil de aynen böyle. İşte karşınızda dünyanın yeni en pahalı otomobili Rolls Royce Arcadia Droptail…

30 milyon dolardan fazla fiyat etiketi! Dünyanın en pahalı otomobili Rolls Royce Arcadia Droptail!

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor çok özel bir otomobili sizlere anlatacağız. Her yıl birçok Rolls Royce müşterisi markanın Bespoke departmanına bağlı şirketi Coachbuild’a başvuru yapar. Bu başvurular ve birkaç yüz milyon dolar ile kendilerine ait, özel ve tek bir otomobil üretilmesini talep ederler.

Dünyanın en pahalı otomobili

Bahsi geçen Arcadia Droptail’de aynen böyle bir otomobil. Yaklaşık 4.5 yıl üzerinde çalışılan otomobilin tasarımı Coachbuild tarafından yapıldı. Tavanı tamamen çıkartılabilen otomobilin tasarım ve geliştirme süreci 2, üretimi ise 5 ay sürdü. Birçok Rolls Royce’da görebileceğiniz özelliklerin yanı sıra sadece Arcadia Droptail’e ait özellikler de araçta yer alıyor.

Dünyanın en pahalı otomobili

Alıcısının bilgileri açıklanmasa da kendisi Singapur’da yaşayan ultra zengin biri. Özel bir törenle otomobili teslim alan müşteri için araç “Yeryüzündeki cennet” sloganı ile teslim edildi.

Dünyanın en pahalı otomobili

Aracın teknik özellikleri hakkında kesin bilgiler yok. Diğer Rolls Royce modellerinde yer alan V12 motora benzer bir motorun araçta yer aldığı tahmin ediliyor. Bu özel otomobili kaplamak için 233’ten fazla ahşap parçanın kullanıldığı bildiriliyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/dunyanin-en-pahali-otomobili-rolls-royce-arcadia-droptail
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli