user
e
sv

WhatsApp’a Zoom’un çok sevilen özelliği geliyor!

205 okunma — 11 Ağustos 2023 11:49
WhatsApp’a gelen yeni özellik, kullanıcıların sesli ve görüntülü grup görüşmelerini önceden planlamalarını sağlıyor. Detaylar haberimizde...

Dünyada Viber, Telegram, Zoom, Teams, Messenger ve daha birçok haberleşme uygulaması var ancak şüphesiz ki en popüleri WhatsApp. WhatsApp’ın neden en popüler olduğu aşikâr: Zamanında basit, kullanışlı ve ücretsiz olmasıyla kullanıcının gönlünde taht kurdu, gerisi de alışkanlık. Bahsettiğimiz diğer haberleşme uygulamalarının birçok kullanışlı özelliği var, WhatsApp da bu özellikleri son zamanlarda sık sık kendi platformuna adapte ediyor. Yine benzer bir durumla karşı karşıyayız.

WhatsApp’a görüntülü ve sesli aramaları planlama özelliği geliyor

WhatsApp, Android uygulamasının en son beta sürümüne grup araması planlama özelliğini ekledi. Zamanlama özelliği, sesli aramaların yanı sıra görüntülü aramalar için de çalışıyor. Özellik, bir grup sohbetindeki kişilerin bir grup görüşmesi planlamasını ve gruptaki tüm katılımcıları bu konuda bilgilendirmesini kolaylaştırıyor.

whatsapp grup görüntülü arama

Bu özellik aynı zamanda katılımcıların sohbete bir mesaj biçiminde ve aramaya katılma seçeneği içeren bir mesaj ekleyerek bir grup aramasına katılmalarını da kolaylaştırıyor. Yeni özelliğe erişmek için arama düğmesine basılması gerek. Daha sonra WhatsApp sesli arama mı yoksa görüntülü arama mı yapmak istediğinizi soruyor.

Güncellemeyle birlikte herhangi bir seçeneği seçtikten sonra uygulama, grup aramasını hemen yapmak istediğinizi mi yoksa bir arama planlamak istediğinizi mi soruyor. Zamanlama seçeneğini seçtikten sonra, WhatsApp arama için tarih ve saati seçilmesine izin veriyor.

whatsapp grup aramasaı planlama

En son tek yapmanız gereken ‘Gönder’e dokunmak ve WhatsApp gruba ‘Aramaya katıl’ ve ‘İptal et’ seçenekleriyle arama hakkında bir mesaj gönderiyor. WhatsApp’taki arama planlama özelliği Microsoft Teams, Webex ve Zoom gibi iş odaklı iletişim platformlarındakine benzer şekilde çalışarak WhatsApp’ı her şeyi yapabilen bir uygulama haline getirecek gibi görünüyor.

WhatsApp’a gelen ve gelecek olan özellikleri anında paylaşan WABetaInfo’ya göre, henüz en son beta sürümünü kullanan sadece birkaç kişi bu özelliği deneyimleyebildi. WhatsApp’ın özellik sunma geçmişine bakılırsa, arama planlama özelliğinin önümüzdeki birkaç ay içinde herkese açık hale gelmesi bekleniyor.

Meta kısa bir süre önce uygulamaya video mesaj özelliği, ekran paylaşımı seçeneği ve hareketli avatar çıkartmaları da eklemişti. Görünüşe göre şirket WhatsApp’ı iş ve günlük kullanım için hepsi bir arada bir iletişim uygulamasına dönüştürmek istiyor.

Kaynak : https://shiftdelete.net/whatsapp-zoom-kullanisli-ozellik-eklendi
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli